Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novada jaunieši vasarā apgūs zināšanas darba tirgum

Valsts finansēta izglītošanās projekta gaitā Rundāles novada jaunieši vasarā apgūs līderību, darbu komandā un stratēģisko plānošanu, portālu informēja Rundāles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ir apstiprinājusi Rundāles novada domes iesniegto projekta pieteikumu "Apmācības Rundāles novada jauniešiem dzīvei un darba tirgum nepieciešamo kompetenču attīstībai". Šis projekts tiks īstenots no šāda gada jūlija līdz septembrim, paredzot plašu aktivitāšu klāstu jauniešu kompetenču un iemaņu attīstībai. Projekta kopējās izmaksas ir 4399 eiro, kas ir pilnībā valsts budžeta finansējums.

"Projekta gaitā plānots realizēt divu dienu izbraukuma semināru - treniņu, kur ar neformālām izglītības metodēm tiks apgūtas mūsdienu darba tirgum nepieciešamās prasmes - līderība, darbs komandā, plānošana, efektīva komunikācija un nosprausto mērķu sasniegšana. Plānots, ka seminārs noritēs no 12.jūlija līdz 13.jūlijam un tajā tiks iesaistīti 19 novada jaunieši," skaidroja Rundāles novada domes projektu speciāliste Laura Ārente.

Tāpat paredzēts realizēt divu dienu stratēģisko semināru "Jauniešu sabiedrisko organizāciju loma un tālākās darbības attīstība", kura mērķis ir veidot kopēju izpratni par jauniešu NVO lomu un nozīmi jauniešu līdzdalības sekmēšanā, kā arī izstrādāt Rundāles novada jauniešu NVO stratēģijas attīstības un darbības virzienus.

"Gatavojot projekta pieteikumu, darbā tika iesaistītas Rundāles novada jauniešu nevalstiskās organizācijas. Analizējot šo organizāciju darbību un citu jauniešu iesaistīšanos jauniešu organizāciju darbībā un pasākumos, izkristalizējās tādas būtiskākās problēmas kā zema jauniešu iniciatīva un motivācija dalībai organizāciju pasākumos, jauniešu nepilnīgās zināšanas par savu pārstāvēto organizāciju ilgtspējas nodrošināšanu - jauniešiem trūkst skaidra priekšstata un plāna par jaunu biedru piesaisti, reizēm nav skaidra priekšstata par savas organizācijas darbības plānu un attīstības iespējām," skaidroja Ārente.

Īstenojot projekta aktivitātes - apmācības, seminārus, treniņus, interaktīvus pasākumus -, tiks celts jauniešu kompetences un zināšanu līmenis, plānojot un organizējot dažādus pasākumus, kā arī piesaistot jaunus biedrus, uzskata projekta īstenotāji.

Kā viens no projekta rezultātiem būs arī jauniešu NVO izstrādātie attīstības plāni, kas ļaus gan pašiem jauniešiem, gan potenciālajiem biedriem izprast jauniešu organizāciju nozīmi pilsoniskas sabiedrības veidošanā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas