Rundāles novadā lej ledu daudzfunkcionālajā sporta laukumā 1

Šonedēļ Rundāles novada Svitenē daudzfunkcionālajā sporta laukumā sākta ledus liešana, lai iedzīvotāji drīzumā varētu nodoties slidošanas priekiem.

Rundāles novada domes izpilddirektors Aigars Sietiņš atklāja, ka darbi sākti ceturtdien, 24. janvārī. Līdz šim slidotava nebija ierīkota mainīgo laikapstākļu dēļ. «Šogad uz laukuma vispirms klājām speciālu plēvi, uz kuras lējām ūdeni, ko ņēmām no speciālā pieslēguma, kas tika izveidots, izbūvējot laukumu. Ja laiks nemainīsies, pēc divām dienām varētu slidot,» lēš A. Sietiņš.

Tikmēr ziemas prieku baudītāji var izmantot aizsalušo dīķi pie Rundāles pils, kur pašvaldība kopā ar pils darbiniekiem nodrošinājusi laukuma notīrīšanu.

Uz jautājumu, vai šoziem gaidāmi hokeja mači, Rundāles novada sporta nodaļas vadītāja Ieva Kirkila atbild, ka tiek gaidīts jauns inventārs – hokeja vārti. Tos varētu atvest nākamnedēļ. «Jāskatās pēc laikapstākļiem. Ja atkušņa nebūs, tad februāra pirmajās brīvdienās varētu rīkot hokeja mačus,» sola I. Kirkila.

Rundāles novada iedzīvotājs Vitolds Ārmanis brīvajos brīžos labprāt slido. Viņš to atsācis aptuveni pirms pieciem sešiem gadiem. Pagājušajā gadā viņš ziemas priekus baudījis uz Rundāles pils dīķa, arī tagad labprāt to darīšot turpat.

Atgādināsim, ka pērn uz jaunā sporta laukuma ledu tā arī neizdevās uzliet, jo tika secināts, ka uzlietais ūdens nespēj piesalt un veidot sākotnējo ledus kārtu. Pašvaldībā skaidroja, ka laukuma ūdens drenāžas ir par lielu, lai piesaltu noteka, turklāt zem seguma ir filtrējošās smiltis, kas neļauj izveidot ledus kārtu uz mākslīgā seguma. Sporta arēnas izbūve pašvaldībai izmaksāja 126 680 eiro. Būvniecības darbi noslēdzās 2017. gada jūlijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas