Rundāles novadā lemj par pusaudžu uzvedību 7

Rundāles novada administratīvā komisija 1. novembrī sanāca uz ārkārtas sēdi, lai izskatītu divu Viesturu pagasta Bērsteles nepilngadīgo iedzīvotāju pārkāpumu, smēķējot sabiedriskā vietā, informē administratīvās komisijas priekšsēdētājs Aldis Smilga. Zēni ir jaunāki par 14 gadiem, uz sēdi viņi bija ieradušies kopā ar vecākiem. Viņiem jāatbild par bērnu uzvedību un audzināšanu, bet tas nav izdevies, atzīst Aldis Smilga. Abi zēni smēķēt ir sākuši pirms desmit gadu vecuma un jau ir atkarīgi no smēķēšanas. Aldis Smilga apstiprina, ka abi pusaudži kopā ar vēl trim zēniem ir veikuši arī zādzības, piekāvuši citus bērnus, taču šos nodarījumus pārbauda policija. Pašvaldības ziņā ir administratīvo pārkāpumu izskatīšana, apspriežot, kādi piespiedu līdzekļi būtu izmantojami nepilngadīgo audzināšanā. Administratīvā komisija kopā ar pašvaldības policistu 28. oktobrī bijusi reidā Bērstelē, pārbaudot, ko vēlu vakarā dara vietējie pusaudži. Šādas pārbaudes nav nekas ārkārtējs, atzīst Aldis Smilga. Bērstelē notikušais liek pievērst vairāk uzmanības nepilngadīgo uzvedībai.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

...

Un par visu šitu visatļautību "paldies" Bērnu tiesību aizsardzības centram un tā vadībai, kas it kā labu nodomu vārdā, ir radījuši ačgārnu situāciju un joprojām turpina neredzēt acīmredzamo, pie kā tas viss ir novedis. Tāpat turpina aizstāvēt "nabaga bērniņu" tiesības būt neaudzinātiem, bezkaunīgiem u.t.t. - jebkurš skolotājs, kam ikdienā ir ar to darīšana, pastāstīs, kas notiek.

pirms 9 gadiem, 2011.11.03 15:02

rundāliete

Ko nu vaimanā visi. vilciens aizgājis. Bērniem ir tikai tiesības uz visu, neviens nedrīkst pat ar pirkstu pakratīt tūliņ būs pārkāptas bērnu tiesības. Arī par vecākiem bērni drīkst sūdzēties ja pat viņu piesiež mācīties.Nav ko meklēt vainīgos valsti pārņēmusi visatļautiba un viens dievs zina kam te jānotiek lai jaunatne un jau bērni paliktu kaut par mata tiesu sirsnīgaki un labestīgāki.Uz šobrīdi viņi ir pasaules varenie un viņiem viss pie kājas gan vecāki gan skolotāji gan apkārtējie cilvēki.

pirms 9 gadiem, 2011.11.03 09:35

Nu, ko Bērīti, tagad bērnus audzina sociālais dienests? Man jau gan likās, ka vecākiem tas audzināšanas pienākums uzlikts līdz ar bērna piedzimšanu, bet izskatās, ka citi rada bērnus priekš sociālā dienesta, lai viņiem būtu, ka darīt :D:D:D

pirms 9 gadiem, 2011.11.03 05:13

tetis

ko nu visu gaziet uz soc.dienestu .Kas vecakiem nav jaatbild par saviem berniem,tepat centra ''selos'' kas notiek dzer ,pipe ,blaustas vienalga ka mes te esam invalidi,veci un slimi ,a setniecite tik skraida un vac sudus aiz viniem .......Vajag reidus policistam ari te centra it seviski brivdienas.......ludzu.

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 18:09

to bērim

patiesi, ko tad sociālajam dienestam vajadzēja darīt?

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 17:09

Bēris

Sociālais dienests sen jau to zināja, tikai neko nedarīja lietas labā. Tagad grib cīnīties ar sekām.

pirms 9 gadiem, 2011.11.02 11:50

Vietējās ziņas