Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novada pārstāvji dosies uz Baltkrieviju

Rundāles novada domes delegācija četru cilvēku sastāvā no 22. līdz 25. augustam atradīsies sadarbības stiprināšanas un pieredzes apmaiņas braucienā Svisločā Baltkrievijā, informē Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.
 
Braucienā domi pārstāvēs tās priekšsēdētājs Aivars Okmanis ar vietnieci Intu Klīvi, finanšu nodaļas vadītāja Marija Teišerska un sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Delegācijai pievienosies Rundāles novada folkloras kopa «Svitene» un amatniece keramiķe Laura Ikerte, kuri 24. augustā piedalīsies Svisločas gadatirgū.

Brauciens tiek organizēts sadarbības līguma ietvaros, kas tika noslēgts pērnā gada martā starp Rundāles novada domi un Svisločas rajona izpildkomiteju, kas paredz plašu kopdarbību un pieredzes gūšanu tādos virzienos kā kultūra, izglītība, tūrisms, uzņēmējdarbība un lauksaimniecība.

Pašlaik neapgūtas vēl ir lauksaimniecības un tūrisma jomas. K. Kociņa informē par nākotnes plāniem: «Mūsu lauksaimnieki varētu doties uz Svisloču jau šī gada oktobrī, bet Baltkrievijas partneri ierasties pie mums – nākamā gada maijā vai jūnijā, kad būtu iespējams parādīt kolēģiem Latvijas lauku apstrādāšanas tehnoloģijas un metodes.»

Rundāles novads, tāpat kā Svisločas rajons, ir bagāts ar kultūrvēsturisko mantojumu. Rundālē pazīstamākais tūrisma objekts ir baroka pērle Rundāles pils, Svisločā – Belovežas gārša. Tūrisma jomā iespējamā sadarbība būtu individuālu maršrutu izstrāde dažādām mērķauditorijām – skolēniem, senioriem, aktīvā tūrisma piekritējiem. Tas varētu būt kultūrvēsturiskais tūrisms, vēsturisko tradīciju rekonstrukcijas kustības attīstība, aktīvā tūrisma iespējas – velotūrisms, ūdenstūrisms, aktīvo ziemas sporta veidu tūrisms, dabas tūrisms.

Pieredze izglītības jomā tika gūta pērnajā novembrī, kad Pilsrundāles vidusskolas un Rundāles novada delegācijas devās uz Svisloču, kā arī šī gada aprīlī, kad Svisločas skolu audzēkņi un pedagogi devās labas pieredzes braucienā uz Rundāli. Savukārt Dziesmu svētku laikā delegācija no Baltkrievijas iepazinās ar plašu Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas