Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novada pašvaldība vasarā nodarbinās jauniešus 3

Rundāles novada dome ir sagatavojusi un nosūtījusi Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA) projekta pieteikumu par skolēnu nodarbināšanu vasarā, informē pašvaldības izpilddirektors Aigars Sietiņš.

NVA plāno vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās nodarbināt 15 – 20 gadu vecus skolēnus, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Tas jauniešiem palīdzētu iegūt darba pamatprasmes un pieredzi.

Rundāles novadā jautājums par bērnu un jauniešu darba iespējām vasaras brīvlaikā aktualizēts pērn rudenī. Jau tad secināts, ka pašvaldībai jārada darbavietas vietējiem skolēniem, bet nebija skaidrs, cik lielus finanšu līdzekļus tā var atļauties ieguldīt.

Pašlaik, kad NVA organizē pasākumus jauniešu nodarbinātībai vasarā, ir nolemts, ka Rundāles novadā varētu rast darbavietas 18 jauniešiem. Programmā noteikts, ka pusi minimālās mēnešalgas apmaksā pašvaldība, otru pusi – NVA.

Plānots, ka vasaras katru mēnesi Pilsrundāles vidusskolā varēs strādāt divi skolēni. Budžetā jau paredzēti līdzekļi 50 procentu apmērā sešu skolēnu darba algām, informē izglītības iestādes direktore Anda Liškauska.

Direktore stāsta, ka labprāt darbu dotu arī jaunākiem audzēkņiem, piemēram, 12 gadus veciem, bet programma atļauj strādāt tikai jauniešiem, kas sasnieguši 15 gadu vecumu. Darbi būs saistīti ar apkārtnes labiekārtošanu: puķu stādīšanu, zāliena kopšanu utt.

Divi jaunieši katru mēnesi varēs strādāt Rundāles pagasta pārvaldē, pa vienam – Viesturu un Svitenes pagasta pārvaldē. Darbu sarežģītība būs atkarīga no skolēnu vecuma, tas aprakstīts dažādos noteikumos. A. Sietiņš teic: «Jauniešiem ir jādod iespēja strādāt, lai viņi bezmērķīgi neklīstu. No iepriekšējiem gadiem, kad īstenotas līdzīgas programmas, saņemtas labas atsauksmes par padarīto darbu.»

Pievieno komentāru

Komentāri 3

mamma

Sakarā ar NVA piedāvājumu šādas iespējas ir katram novadam, palīdziet jauniešiem attīstīt darba prasmes un nopelnīt naudu.

pirms 6 gadiem, 2014.05.12 14:17

Mamma

Malači, super, prieks par Rundāles novada pašvaldību un jauniešu iespējām strādāt!

pirms 6 gadiem, 2014.05.12 15:54

Vietējās ziņas