Rundāles novada pašvaldība vērsusies ST saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu 16

Rundāles novada pašvaldība, līdzīgi kā vairākas citas vietvaras, vērsusies Satversmes tiesā (ST) saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, informēja tiesā.

Tiesa vērtēs Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma "Administratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības" vairāku apakšpunktu atbilstību Satversmes 1. un 101.pantam, kā arī Eiropas vietējo pašvaldību hartas 4.panta 6.daļai un 5.pantam.

Minētie pamatlikuma panti nosaka, ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika un ikvienam Latvijas pilsonim ir tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties valsts un pašvaldību darbībā, kā arī pildīt valsts dienestu.

Rundāles novada dome uzskata, ka apstrīdētās normas aizskar tās tiesības, jo ar šīm normām Rundāles novads kā patstāvīga pašvaldība tiek likvidēts un tajā šobrīd ietilpstošās teritoriālā iedalījuma vienības - Rundāles pagasts, Svitenes pagasts un Viesturu pagasts - tiek pievienotas Bauskas novadam. Pieņemot apstrīdētās normas, Saeima esot pārkāpusi labas likumdošanas un pašvaldības principu. Tāpat Rundāles novada domes ieskatā Saeima neesot ievērojusi subsidiaritātes principu, kā arī neesot veikusi pienācīgas konsultācijas ar domi un novada iedzīvotājiem.

Saeima ir uzaicināta līdz 19.novembrim iesniegt ST savu atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Līdz šim Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu apstrīdējušas 13 novada domes: Kandavas, Mazsalacas, Iecavas, Varakļānu, Inčukalna, Carnikavas, Salas, Ikšķiles, Limbažu, Rundāles, Salacgrīvas, Alsungas un Rugāju novada domes.

ST ierosinājusi lietas par Rundāles novada pievienošanu Bauskas novadam, Salacgrīvas novada pievienošanu Limbažu novadam, Kandavas novada pievienošanu Tukuma novadam, Mazsalacas novada pievienošanu Valmieras novadam, Iecavas pilsētas un Iecavas pagasta pievienošanu Bauskas novadam, Murmastienes pagasta, Varakļānu pagasta un Varakļānu pilsētas pievienošanu Rēzeknes novadam, Vangažu pilsētas pievienošanu Ropažu novadam un Inčukalna pagasta pievienošanu Siguldas novadam, Carnikavas pagasta pievienošanu Ādažu novadam, Salas pagasta un Sēlpils pagasta pievienošanu Jēkabpils novadam, Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pievienošanu Ogres novadam par Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pievienošanu Ogres novadam, administratīvi teritoriālajām izmaiņām Limbažu novadā.

Pašlaik Rugāju novada domes pieteikums atrodas izskatīšanā kolēģijā, bet Alsungas novada domes pieteikums tika izvērtēts kolēģijā un tika pieņemts lēmums par atteikšanos ierosināt lietu.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

HA

Izskatās, ka OKSIS taisa " pī āru ", smieklīgi, bet fakts!
Tas viss par nodokļu maksātāju naudu un tad tas vairs nav smieklīgi.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.22 17:12

nnnn

otrs lukašenko neparko negrib atstāt krēslu

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.22 17:31

zinātāja

Kandidē, baudi iedzīvotāju uzticību, topi ievēlēts par domes priekšsēdētāju ...izbaudi to milzu atbildību un slodzi ... varu saderēt - neizturēsi pat mēnesi

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.22 19:32

kas?

ja jau viss ir tā kā tu saki, tad Rundālē jums par priekšsēdētāju kiborgs raujas, tikai tās "baterijas" viņam tiek uzlādētas no iedzīvotāju nodokļiem un ES fondu naudas

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.23 20:08

tiešām?

diez kā izturēja tie daudzie muižnieki pirms zemes reformas 1920., saka, arī viņi visi esot sūdzējušies, tiesa ne jau par grūto darbu muižiņā

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.23 20:11

arī zinātāja zinātājai

Tiešām grūti, vēl sabiedriskā kārtā pilda dažu ģimeņu izpalīga pienākumus...Pirmajā gadā bija patriotisms, bet tagad visatļautība!!!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.04 16:38

To zinātājai

A ko tad tā cenšas atkal tik ļoti rauties uz tām grūtībām, tak lai tas varonis atslābst...

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.22 20:56

Ww

Ko ākstās!Tas tik skata dēļ!Tāpat tai čuhņai Bauska pievienos!

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.22 20:59

Qq

Protams, ka ākstās un pa kluso pagrīdes koalīcijā kaldina plānu kā tai Bauskas pilī ieperināties

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.22 21:15

Subsidiaritātes princips

Ja Napa lions atslābst tad kurš tad to Saulaines technikuma zemi sadalīs lotēs?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.22 21:41

mandāts

"Zvaigžņu" slimībai mēdz būt dažādas izpausmes.Ir dota iespēja, pašam strādāt un nopelnīt naudiņu, nevis kad ieripos kontā no iedzīvotāju nodokļiem, turklāt, pats izvēlējies neadekvāti lielu algu.Visatļautībai jābeidzās!

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.23 07:02

Letiņš

Okmans nekad nav bijis saimnieks un nekad vairs nebūs saimnieks,bet viņš ir liels nekauņa kurš saņem neadekvāti lielu algu,piedevām vēl visus gadus izmantojis dienesta auto privātajām vajadzībām neskatoties ne uz ko un tādu ir vēlējušies iedzīvotāji.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.23 13:07

K,uzes šokolāde

Pilnīgi piekrītu Letin,am... kurš no pagastveča “attīstītajiem” biznesa projektiem jūsuprāt ir veiksmīgāks Kaucminde vai Bornsminde?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.23 18:45

Uh

Kaucminde rullē

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.24 09:49

Temīda

Vairākas reizes iedzīoõtāji ievēlēja citas personas, bet Napoleons ar savu politisko nekaunību , piedāvājot amatus uzvarēja. Vadīt novadu ar 3800 iedzīvotājiem nav varoņdarbs. Vienkārši, negrib šķirties no no džipiem, telefona, visa veida "komandējumiem", prezentāciju naudām un citām ekstrām.Pavēlēm no medijiem izdzēst viņam neglaimojošus rakstus.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.24 06:14

Vietējās ziņas