Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novadā remontē vairākas ēkas 1

Vasara ir ne tikai dārza un lauku darbu laiks, bet arī lielisks brīdis dažādiem remontiem. Tie notiek daudzviet, arī Rundāles novadā.
Remontētas tiek telpas Pilsrundāles vidusskolā, Bērsteles skolas ēkā, Svitenes tautas namā un Viesturu kultūras centrā.

Pilsrundāles vidusskolā remontdarbi uzticēti Jelgavas uzņēmumam SIA «Prizma Projekts». Iepirkumu konkursā no četriem pretendentiem tam bijusi lētākā piedāvātā līgumcena – 44 435 eiro bez PVN. Ivars Mežezers, Pilsrundāles vidusskolas direktores vietnieks saimnieciskajā darbā,portālam pastāstīja, ka uzņēmums nav liels un līdz šim Rundāles novadā būvdarbus  nav veicis, taču pieredze ir.

Skolā rit vestibila un kāpņu telpas kosmētiskais remonts, elektroinstalācijas sakārtošana un aktu zāles durvju maiņa. Darbus bija plānots pabeigt līdz jūlija beigām, bet būs nepieciešams termiņa pagarinājums, jo projektā vajadzīgas dažas izmaiņas, lai rezultāts būtu kvalitatīvs. Pašlaik atjaunota elektroinstalācija un var slīpēt apmetumu, tad sāksies grīdu remonts.

I. Mežezers informē arī par remonta gaitu Bērsteles skolas ēkā Viesturu pagastā, kur līgums slēgts ar Bauskas novada uzņēmumu SIA «LL Namejs», kas apņēmies darbus veikt par 24 675 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Šī būvnieka piedāvājums septiņu uzņēmumu konkurencē bija lētākais, tuvāko konkurentu apsteidzot par 8273 eiro, bet dārgāko par 31 288 eiro. Pašlaik sākta grīdas ieklāšana, apstrādātas sienas un krāsošanai sagatavoti griesti. Ārpusē pastaigu laukumiņā jau ielikti pamati nojumes izbūvei.

Remonts notiek arī Svitenes tautas namā. Par to gandarīta ir Sandra Kerēvica, Rundāles novada kultūras nodaļas vadītāja. Viņa pastāstīja, ka paredzēts veikt fasādes, zāles griestu un sienu remontu, un saskaņā ar līgumu darbi jāpabeidz četru mēnešu laikā no tā parakstīšanas šā gada maijā, tātad – septembra otrajā pusē.

S. Kerēvica atklāj: «Pašlaik viss sokas raiti, un ticam, ka plāns īstenosies. Remontu veic sabiedrība ar ierobežotu atbildību «Warss+». Iepriekšējais kosmētiskais remonts zālē bijis pagājušā gadsimta 90. gados un savu laiku godam nokalpojis. Tas būs liels ieguvums gan Svitenes tautas nama amatierkolektīviem, gan Svitenes pagasta un novada iedzīvotājiem, gan mūsu viesiem. Šeit katru gadu notiek dažādu paaudžu deju kolektīvu koncerti, koru uzstāšanās, teātru sarīkojumi un folkloras kopu saieti. Mēs uzņemam viesus no visas Latvijas un arī no citām valstīm. Liels prieks mums bija par jau izremontēto skatuvi un jauno grīdu zālē, bet tagad ēka tiks pilnībā sakārtota tā, lai tajā labi justos ikviens. Zāle bieži tiek izīrēta mūsu novada iedzīvotājiem nozīmīgu jubileju atzīmēšanai.»

Matīss Markovskis, būvuzņēmēja SIA «Warss+» pilnvarotais pārstāvis, «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka darbi sokas. Tie nav sarežģīti – notiek aktu zāles sienu un griestu atjaunošana, un veicama arī fasādes atjaunošana.

Savukārt Viesturu pagasta kultūras centrā tuvojas noslēgumam telpu atjaunošana, kas ļaus tās pielāgot un sakārtot brīvā laika pavadīšanas aktivitātēm. Ir krāsoti telpu griesti un sienas, remontēta grīda, ieklāts linolejs, demontētas sienas, sakārtots sanitārais mezgls, kā arī veikts elektroinstalācijas remonts. Pēc remonta telpās paredzēts izvietot trenažierus, rotaļu iekārtas un garderobi. Darbus veic SIA «LL Namejs».

Viesturu kultūras centra remonts tiek atbalstīts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam pasākumā «Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzī-ta vietējā attīstības stratēģija)». Saskaņā ar Rundāles novada domes veikto iepirkuma procedūru «Brīvā laika pavadīšanas iespēju pilnveidošana Viesturu kultūras centrā» kopējās būvniecības izmaksas ir 23 969,04 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Projekta attiecināmās izmaksas ir 22 410,12 eiro, publiskais finansējums (ELFLA) 90% apmērā no projekta attiecināmajām izmaksām ir 20 169,11 eiro, bet Rundāles novada domes līdzfinansējums – 2396,90 eiro. Projekts jāīsteno līdz 2021. gada 31. martam, informē Rundāles novada domē.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

skatam

ludzu turpinat ari parejo maju kapnu telpu remontu ......

pirms 27 dienām, 2020.07.11 10:18

Vietējās ziņas