Rundāles novadā sacenšas vasaras sporta spēlēs 1

Par spīti lietum un stipram vējam, kas pa reizei palīdzēja izlauzties arī saules stariem, Rundāles novada vietējie sporta entuziasti sestdien, 11. jūlijā, sacentās vasaras sporta spēlēs.

Tradicionālajās vasaras sporta spēlēs piedalīties bija aicināti visi iedzīvotāji, zemnieku saimniecību pārstāvji. Tomēr cilvēki bijuši kūtri. Sacensību atklāšanas brīdī stadionā kopā ar bērniem bija mazāk nekā 30 cilvēku, lai gan novadā dzīvo ap 4000.

Sacensības sākās ar laika nobīdi, un dažās distancēs tika ieturēta pauze stiprā lietus dēļ, kad visi slēpās organizatoru teltī. Ieva Ilgaviža teic, ka laikapstākļi viņu nebiedē, tāpēc ar ģimeni ikgadējo sporta spēļu laikā nesēž mājās. Viņa ar vīru Māri, kura saknes nāk no Rundāles, un bērniem Alenu, Oliveru un Sonoru dzīvo Līgatnē. Ģimene pie vecvecākiem ciemojas reizi mēnesī, vasarās bērni lauku burvību te bauda biežāk. Šoreiz dēls Alens ir apslimis, tāpēc viņa vietā uz sacensībām paņēmuši draugu bērnu Markusu. «Vīrs ceļas un krīt par sportu. Man nekas cits neatliek, kā arī iesaistīties,» smej Ieva, «te var izkustēties, kopā pavadīt laiku. Bērni dzīvo aktīvi, nevis sēž pie televizoriem.» Pirms sacensībām dēls Olivers stāsta, ka divus gadus uzvarējis tāllēkšanas disciplīnā, taču šogad ļoti gribot skriet.

Vislielākā dalībnieku aktivitāte bija šaušanā. Sporta veterāns, galda tenisists Aivars Kamols stāsta, ka līdz šim sacensībās tika piesaistīts kā šaušanas tiesnesis, šogad – ir iespēja pašam piedalīties. Būdams 80 gadu vecs, nesen bijis Somijā, kur piedalījies galda tenisa sacīkstēs. Tomēr, laikam ritot, nav aizmirsis 50. gados gūtās iemaņas šaušanā. Viņš atklāj, ka kopš skolas gadiem Saulaines tehnikumā bijis trāpīgs šāvienos ar mazkalibra šauteni. «Bauskas rajona sacensībās bijām vieni no vadošajiem. Tika izcīnīti čempiona tituli. Medaļas gūtas arī Latvijas mērogā,» neslēpj A. Kamols.

Sporta svētku dalībnieki varēja sacensties 60 metru skrējienā, lodes grūšanā, tāllēkšanā. Vērtēšana notika trijās kategorijās: bērni un jaunieši vecumā no desmit līdz 18 gadiem, pieaugušie no 19 līdz 40 gadiem, kā arī dāmas un vīri vecumā virs 40 gadiem.

Kopējā vecuma grupā vērtēja vīriešu un sieviešu atspoles skrējienu. Vīrieši varēja mēroties spēkiem, atspiežoties uz skaitu, sievietes – minūti lecot ar lecamauklu Šīs disciplīnas un basketbola soda metieni slikto laikapstākļu dēļ tika pārcelti uz Pilsrundāles vidusskolas sporta zāli. Bērnu un jauniešu precizitāti noteica futbola soda sitienos, savukārt pieaugušajiem – šaušanā ar pneimatisko ieroci.

Katras disciplīnas uzvarētāji saņēma piemiņas balvas. Izdevumus, kas saistīti ar sacensību organizēšanu un vadīšanu, sedza Rundāles novada dome.

UZZIŅAI

Pirmo vietu ieguvēji:

60 m skrējiens – Valts Smilga (līdz 15 gadiem), Jānis Razalinskis (līdz 40 g.), Alfrēds Graudiņš (40+), Ņina Ivanova (līdz 40 g.).
Tāllēkšana – Aleksandra Turova (līdz 7 g.), Valts Smilga (līdz 15 g.), Dairis Maldžus (līdz 40 g.), Alfrēds Graudiņš (40+), Ņina Ivanova (līdz 40 g.), Marija Teišerska (40+).

Lode – Rinalds Gedmins (līdz 15 g.), Māris Ilgavižs (līdz 40 g.), Vilnis Zariņš (40+), Ieva Kirkila (līdz 40 g.), Marija Teišerska (40+).

Atspoles skrējiens
– Ņina Ivanova un Jānis Razalinskis.

Lēcieni ar lecamauklu – Inga Švāģere.

Atspiešanās – Māris Barovskis.

Šaušana ar pneimatisko pistoli – Edmunds Timinskis un Ņina Ivanova.

Futbola soda sitieni – Henrijs Ronis (līdz 6 g.), Vitālijs Strazdiņš (līdz 15 g.), Linards Nākmanis (15+) un Karīna Gušča.

Strītbols – komanda «Svitene1». Jānis Ramanovskis, Mareks Duntavs un Linards Nākmanis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas