Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novada Saulainē dibina jauniešu biedrību 1

Rundāles novada pirmsskolas izglītības iestādē «Mārpuķīte» iekārtotajam jauniešu informācijas punktam 25. jūlijā tika dots nosaukums un, pulcējoties vietējām meitenēm un zēniem, nodibināta Saulaines jauniešu biedrība.

Pirms divām nedēļām jauniešu informācijas punkta atklāšanā klātesošie uz papīra lidmašīnām uzrakstīja tā iespējamos nosaukumus. Pēc tam vietējie aktīvie jaunieši balsoja par vispiemērotāko variantu. Rezultātā izvēlēta lidmašīna, uz kuras spārna bija vārds «Strops», tā dēvēs informācijas punktu.

Jauniešu pirmajā oficiālajā sanāksmē līdztekus nosaukuma došanai tika pieņemts lēmums dibināt Saulaines jauniešu biedrību. Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa atklāj, ka biedrība jaunnedēļ tiks oficiāli pieteikta Uzņēmumu reģistrā. Līdz tam laikam jauniešiem jāizdomā tās nosaukums.
 
Jaunie aktīvisti ievēlēja arī biedrības valdi. Turpmāk prezidentes pienākumus pildīs Nika Savicka, valdes locekļi būs Lauris Ziemelis un Dāvis Šūpulnieks. Projekta koordinatore K. Kociņa ir pārsteigta par jauniešu atsaucību: «Pašlaik ir brīvlaiks, skola ir ciet, bet tāpat jaunieši ir ieinteresēti te būt un iesaistīties.»

Katru mēnesi «Stropā» jaunieši aktualizēs «Runājošo sienu» – meklēs sev svarīgu jaunu informāciju. Šomēnes no «Runājošās sienas» var uzzināt par Latvijas un Eiropas nevalstisko organizāciju sadarbības iespējām un piedāvājumiem. Materiālus par projektu gatavošanu, līdzekļu piesaisti, darba un prakses iespējām Latvijā un ārzemēs internetā meklējusi un sanāksmē līdzaudžiem prezentējusi jaunievēlētā prezidente Nika Savicka ar kolēģiem. «Pasākuma pievienotā vērtība ir iegūtās zināšanas, atjaunojot informāciju uz sienas,» piebilst meitene.

Projekts «Informācijas punkta jauniešiem izveide Rundāles novadā» pilnībā tiek finansēts no Izglītības un zinātnes ministrijas. Tā kopējās izmaksas ir 4189 lati.

Projekta mērķis – sadarbībā ar Rundāles novada jauniešu biedrībām «Mums pieder pasaule», «Eureka» un «INICIO» izveidot jauniešu informācijas punktu Saulainē. Tas nodrošinās piekļuvi vajadzīgām un interesantām ziņām, sekmēs informācijas punkta attīstību, rīkojot dažādus pasākumus. Informācijas punktā ir izveidots jauniešu aktivitāšu grafiks jau līdz novembrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dāvis

Jūs varētu iemācīties rakstīt uzvārdu, ne? Analfabēti

pirms 7 gadiem, 2013.07.28 19:03

Vietējās ziņas