Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novada seniori piedalās projektā 3

Rundāles novada Svitenes pensionāru biedrība «Sudrabupe», kā arī senioru biedrības no Jelgavas un Mārupes parakstījušas sadarbības līgumu ar veselības ministri Ingrīdu Circeni, portālu informēja Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.Līguma mērķis ir sekmēt efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot senioru iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos valsts pārvaldē. «Manuprāt, viens no svarīgākajiem līguma punktiem ir īstenot kopīgus projektus, veicot senioru izglītošanu jautājumos, kas skar valsts pārvaldi, kā arī valsts pārvaldes darbinieku izglītošanu jautājumos, kas saistīti ar senioru dzīvi,» atklāj Svitenes senioru biedrības «Sudrabupe» valdes priekšsēdētāja Velta Kočajeva. Jau kopš pērnā gada novembra četri seniori no Svitenes biedrības «Sudrabupe» un trīs no Viesturu pagasta apvienības «Vakarvējš» iesaistījušies Jelgavas pensionāru biedrības rīkotajā projektā «Senior, piedalies!». «Vismaz divas reizes mēnesī braucam uz semināriem un paneļdiskusijām. Tās vada kādas attiecīgās nozares speciālists. Jau bijušas tikšanās arī ar Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāju Andri Siliņu, Saeimas deputāti Aiju Barču,» stāsta V. Kočajeva.Semināru tēmas esot ļoti dažādas - pensionāru dzīves kvalitāte Latvijas reģionos, sociālā un veselības aizsardzība, sociālā palīdzība, komunikācijas prasmes. Pēc katra semināra organizētas paneļdiskusijas, kurās senioriem jāizsaka un jāpierāda savs viedoklis. Šajā projektā bijusi iespēja iepazīt citu valstu senioru dzīves apstākļus, pieredzi dzīves kvalitātes paaugstināšanā. Uz Poliju devusies «Sudrabupes» biedre sviteniece Anita Rence, kura ar braucienu apmierināta, tā laikā guvusi jaunas idejas un ierosmes. Velta Kočajeva teic, ka projekta pēdējā nodarbība un noslēgums paredzēts Jelgavā 26. aprīlī.  «Pēc grupu darba par veselības jautājumiem vajadzēja izvirzīt trīs pārstāvjus, kuri brauks uz Veselības ministriju noslēgt sadarbības līgumu. Bija paredzēts, ka šie trīs cilvēki pārstāvēs visus projekta dalībniekus, bet izrādījās, ka Veselības ministrija līgumus ar atsevišķiem cilvēkiem neslēdz, tikai ar konkrētām biedrībām. Tādējādi es līgumu parakstīju biedrības «Sudrabupe» vārdā,» līguma sagatavošanas procesu atceras V. Kočajeva. Līgumu gatavojuši kopā visi dalībnieki, pēc tam labojumi tika veikti ar e-pasta starpniecību. «Līguma parakstīšanas laikā ministre Ingrīda Circene izteica savus priekšlikumus par sadarbību, piedāvāja palīdzību ar veselības aizsardzību saistītu pasākumu organizēšanā, kā arī pati apsolīja tajos piedalīties,» stāsta V. Kočajeva.Ministre stāstījusi par sadarbību ar Liepājas un Alūksnes novadu, aicinājusi visus aktīvi darboties, nestāvēt malā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

skaudīgā

Nu paveicies tiem sviteniešiem gan ar savu vadītāju, gan pašu aktivitātēm. Labprāt pievienotos viņiem . Vai ņemat visus?

pirms 7 gadiem, 2013.04.08 10:58

xxx

Vai nevarētu tā, ka katrs savus stulbos komentārus tomēr publiski neizpaustu!!!

pirms 7 gadiem, 2013.04.07 08:14

Vietējās ziņas