Rundāles novada svētkos izspēlēs Saulgriežu stāstu 4

Sestdien, 13.jūnijā, Rundāles pils dārzā notiks sestie Rundāles novada svētki, kuros paredzēts lielkoncerts, kas būs kā senu stāstu un kopīgas dažādu tautu Saulgriežu gaidīšanas vēstījums, portālu informēja Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Viņa skaidroja, ka lielkoncertā piedalīsies vairāk nekā simts dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Itālijas un Baltkrievijas.

"Šī gada novada svētki ir tieši pirms Līgo vakara, tie sasauc kopā daudzus mūsu draugus un viesus, savējos un jau citur mītošos ar simbolisku nosaukumu - "Trejdeviņas tautas nāca pašā svētku vakarā". Tieši tādi arī būs šie svētki - senu stāstu un kopīgas dažādu tautu Saulgriežu gaidīšanas vēstījums cauri laikiem šodienā," pauda pasākuma režisore Lilita Lauskiniece.

Kopīgo vēstījumu turpinās muzikālās apvienības "Raxtu Raxti" koncerts, kas tālāk izrakstīs latviešu, itāļu, lietuviešu, baltkrievu un igauņu aizsākto Saulgriežu stāstu, turpināja Lauskiniece.

Kociņa informēja, ka novada svētki tiks sākti plkst.16.30 ar svētku gājienu no Rundāles novada domes līdz Rundāles pilij. Sasaucoties ar novada svētku koncerta ideju, ikviens kolektīvs - draugu vai darba kolēģu - aicināts sevi radoši parādīt, prezentējot pasaules valstu daudzveidību un krāsainību. Gājiena dalībniekus vērtēs īpaši svētkiem izveidota žūrija, kas noteiks sešus interesantākos kolektīvus apbalvošanai.

Plkst.17 sāksies svētku lielkoncerts "Trejdeviņas tautas nāca pašā svētku vakarā" uz skatuves Rundāles pils centrālajā alejā. Koncertā piedalīsies pašdarbības kolektīvi no Rundāles novada, Ludzas novada, Rīgas, kā arī viesi no Pakrojas (Lietuva), Svisločas (Baltkrievija), Udžates-Trevano (Itālija) un Halingas (Igaunija).

Plkst.20.30 sāksies muzikālās apvienības "Raxtu Raxti" koncerts.

Svētku koncerta laikā būs iespējams iepirkties tirgotāju ieliņā Rundāles pils dārzā, iepazīties ar Latvijas Valsts policijas "Izzinošo pilsētiņu", Runci Rūdi un Bebru Bruno, paviesoties biedrības "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai" un Ārlietu ministrijas izveidotajā interaktīvajā teltī bērniem un pieaugušajiem.

Savukārt plkst.22 sāksies zaļumballe pie Pilsrundāles vidusskolas ar grupu "Sākums", bet pusnaktī paredzēta uguņošana.

Svētkus organizē Rundāles novada pašvaldība ar Rundāles pils muzeja un "SEB bankas" atbalstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vārgulis

Gājiens gan domāts tikai jauniem un stipriem, jo pagājušajā gadā temps ļoti ātrs, arī attālums liels. Žēl gan, varēja jau kaut ko pamainīt, lai arī tie ,kas nav vairs pašos spēka gados, varētu piedalīties.

pirms 5 gadiem, 2015.05.28 20:48

brašulis

vai tad kāds ar varu dzen gājienā?var pievienoties pie pils.

pirms 5 gadiem, 2015.05.28 23:55

jauneklis

Nu tad ejam visi no pils! Risinājums pavisam vienkāršs.

pirms 5 gadiem, 2015.05.31 12:38

.

Vienmēr prieks klausīties cik svarīgi novadam ir svešinieki un cik vietējie, ja pat dēļ kaut kādiem itāļiem var pārcelt novada svētkus nedēļu uz priekšu.

pirms 5 gadiem, 2015.06.01 21:41

Vietējās ziņas