Rundāles novada svētkos noslēgsies starptautisks iedzīvotāju aktivitātes projekts 17

Ar lielkoncertu Rundāles pils dārzā sestdien, 13.jūnijā, noslēgsies starptautisks projekts «Iesaisties un iegūsti», kurā apvienojušās piecu valstu - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Itālijas un Baltkrievijas - pašvaldības un iedzīvotāji.

Rundāles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa aģentūru informēja, ka jau ceturtdien, 11.jūnijā, Rundāles novadā ieradīsies Itālijas un Igaunijas delegācijas, bet piektdien, 12.jūnijā, no rīta ieradīsies Lietuvas, bet vakarā - Baltkrievijas delegācijas. Delegāciju sastāvā būs gan pašvaldību vadītāji, gan amatierkolektīvi.

Piektdien, 12.jūnijā, plkst.10 diena tiks sākta ar pārrobežu diskusiju Rundāles pils Studiju kabinetā par iedzīvotāju iesaistīšanos demokrātiskos procesos, labās prakses piemēriem un izaicinājumiem iedzīvotāju lielākas iniciatīvas vairošanā.

Diskusijā piedalīsies oficiālās delegācijas no Udžates-Trevanas pašvaldības Itālijā, Halingas pašvaldības Igaunijā un Pakrojas pašvaldības Lietuvā, kā arī no Rundāles novada domes. Diskusiju vadīs žurnālists Ansis Bogustovs. Tāpat paredzēts, ka diskusijas sākumā Rundāles novada dome parakstīs sadarbības līgumus ar Pakrojas un Halingas pašvaldībām, skaidroja Kociņa.

Līdztekus Rundāles pils dārzā notiks sadraudzības pašvaldību un Rundāles novada amatierkolektīvu kopmēģinājums sestdienas lielkoncertam. Diena noslēgsies ar nacionālās kultūras vakaru "Atšķirības vieno" Svitenē Saules dārzā, kur katra valsts prezentēs sev raksturīgo un izzinās citu valstu kultūru, informēja pašvaldības pārstāve.

Sestdien, 13.jūnijā, plkst.17 Rundāles pils dārzā ar lielkoncertu tiks svinēti sestie Rundāles novada svētki, kam piešķirts simbolisks nosaukums - "Trejdeviņas tautas nāca pašā svētku vakarā", ar ko domāts senu stāstu un kopīgas dažādu tautu saulgriežu gaidīšanas vēstījums cauri laikmetiem un līdz tagadnei, skaidroja Kociņa.

Vienlaikus uz skatuves kāps gan Latvijas kolektīvi no Rundāles un Ludzas novada, Rīgas, gan kolektīvi no Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Itālijas - tautisko deju un vokālie kolektīvi, orķestris un arfas spēlētāji. Kopīgo vēstījumu plkst.20.30 turpinās muzikālās apvienības "Raxtu Raxti" koncerts, kas tālāk izrakstīs latviešu, itāļu, lietuviešu, baltkrievu un igauņu aizsākto saulgriežu stāstu.

Pēc lielkoncerta Rundāles pilī būs zaļumballe pie Pilsrundāles vidusskolas, bet pusnaktī - uguņošana.

Projekts "Iesaisties un iegūsti" ("Involving-Gaining") tiek īstenots Eiropas Savienības (ES) programmas "Eiropa - pilsoņiem" gaitā, un tā mērķis ir attīstīt iedzīvotāju izpratni par iesaistīšanos lēmumu pieņemšanas procesos, veicinot to aktīvu pilsonisko līdzdalību vietējā, reģionālajā un nacionālajā mērogā, kā arī ES līmeņa demokrātijas procesos, informēja Kociņa.

Svētkus organizē Rundāles novada dome ar Rundāles pils muzeja un "SEB bankas" atbalstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

saulainiete

Rundālieši malači!!! Allaž izdomā kaut ko interesantu un aizraujošu!!!

pirms 5 gadiem, 2015.06.11 07:52

.

Šiem svētkiem vajadzīgs jauns nosaukums kā Rundāles novada sadraudzības festivāls. Kur gan palka novada svētk?

pirms 5 gadiem, 2015.06.11 09:34

absolvents

Kādu iemeslu pēc mainīts laiks, kas pastāvēja iepriekšējos gadus - mēneša pirmā sestdiena? Šīs ir izlaiduma dienas visā Latvijā, un ļoti daudziem dalībniekiem radi draugi ,paziņas absolvē skolas arī citos novados. Žēl. Šoreiz nesanāks.

pirms 5 gadiem, 2015.06.11 16:00

būs

citus gadus kā parasti jau ir bijis ilgus gadus.šoreiz izdabāja ārzemju viesu varēšanai.

pirms 5 gadiem, 2015.06.11 16:05

škobe

ŠAUSMAS VAI NE !!! kā to tagad pārdzīvot ... viens dzerstiņš mazāk

pirms 5 gadiem, 2015.06.11 22:13

No kaimiņu novada

Tad jau labāk, šadi, nevis Novada svētki= Alus festivāls!

pirms 5 gadiem, 2015.06.12 07:10

zzz

Nesmuki kkā nosaukt savus novada svētkus par projektu! Necienīgi!

pirms 5 gadiem, 2015.06.11 16:06

cieņpratējai

protams ... vajadzēja atsevišķi rīkot novada svētkus un trīss dienas un citas trīss dienas ārzemju viesu uzņemt, novads tak bagāts var atļauties

pirms 5 gadiem, 2015.06.11 22:23

...

Pēc šī pasākuma gribētos dzirdēt atgriezenisko saiti no novada iedzīvotājiem... Kā šis projekts viņus ir ieinteresējis un attīstījis izpratni par iesaistīšanos lēmumu pieņemšanas procesos......................utt.
Kā arī atziņas no amatieru kolektīviem...........

pirms 5 gadiem, 2015.06.11 18:45

Kā to izprast

Pēc lielkoncerta Rundāles pilī būs zaļumballe pie Pilsrundāles vidusskolas :D

pirms 5 gadiem, 2015.06.11 22:03

es kā vēsturniece

izlasi visu rakstu rūpīgāk "vēstījums cauri laikmetiem un līdz tagadnei"
agrāk tak skola bija Rundāles pilī ... bija, tad kas nav skaidrs ???

pirms 5 gadiem, 2015.06.11 22:19

absolvents

Kur tas dzerstiņš? Novada svētkos vai izlaidumā? Katrs jau spriež pēc sevis, es vispār alkoholu nelietoju, bet savus mīļos izlaidumā vēlos, bet viņiem jābūt svētkos . Lai veicas visiem!

pirms 5 gadiem, 2015.06.12 12:11

Uzvārds

Un, ja būtu jūnija pirmajā sestdienā, gaustos, kāds 9.klases absolvents...visiem labi nebūs nekad... Būs vēl citā nedēļas nogalē, atkal nebūs labi, jo kāds netiks uz vēl kaut kurieni. Tā taču var gausties nebeidzami!

pirms 5 gadiem, 2015.06.12 12:40

Autors

PAG, bet ko ņemās? Izlaidums ta piektdien, a novada svētki sestdien. nepaspēs atžirgt?

pirms 5 gadiem, 2015.06.12 14:10

atbalsts

Ir nu gan traki! Dzeršana vien prātā! Izlasiet un tad rakstiet! Runa jau nav par Pilsrundāles skolu, bet, kā jau teikts, izlaidumi ir visā Latvijā un ,starp citu, tieši devītajām klasēm. Un vispār , ko ņemas, jautājums ir par iemesliem.Atbilde saņemta, viss kārtībā.

pirms 5 gadiem, 2015.06.13 07:45

Cītīgāk lasam

Viens te izsaka savas domas, cits izdomā neesošu zemtekstu un vel kāds nolemj, ka iet runa tieši par mūsu novada skolu. ļautiņi, mācieties lasīt, teica taču, ka arī citviet Latvijā tieši šodien ir izlaidums. Un vienmēr prieks redzēt kā novads lauž skaistas tradīcijas. Tā turpiniet!

pirms 5 gadiem, 2015.06.13 15:59

?

Kura tradīcija tad šodien tika lauzta?

pirms 5 gadiem, 2015.06.13 22:22

Vietējās ziņas