Rundāles novada svētkos rādīs starptautiska projekta rezultātus 1

Rundāles novada dome šovasar īstenos starptautisku projektu, kura mērķis ir mudināt iedzīvotājus iesaistīties demokrātijas procesos, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.
 
Projektā «Iesaisties un iegūsti» piedalīsies arī Pakrojas pašvaldība no Lietuvas, Halingas pašvaldība no Igaunijas un Ugiate Trevano pašvaldība no Itālijas.

To īstenos Eiropas Savienības (ES) programmā «Eiropa pilsoņiem», un tā mērķis ir attīstīt iedzīvotāju izpratni par iesaistīšanos lēmumu pieņemšanas procesos, veicinot aktīvu pilsonisko līdzdalību vietējā, reģionālajā un nacionālajā mērogā, kā arī ES līmeņa demokrātijas procesos, skaidro pašvaldības projektu speciāliste Laura Ārente.

Kopumā projekts apvienos ap 140 tiešo dalībnieku – sadraudzības pašvaldību pārstāvjus, amatierkolektīvu dalībniekus un iedzīvotājus. Projekta rezultātus Rundāles novada svētku laikā varēs novērtēt ikviens sarīkojuma apmeklētājs, atzina L. Ārente.

Projektā paredzēta diskusija, kur iesaistīto pašvaldību pārstāvji prezentēs pozitīvās prakses piemērus. Īpaša uzmanība tiks pievērsta iedzīvotāju līdzdarbībai dažādās sabiedriskajās aktivitātēs un lēmumu pieņemšanas procesos, salīdzinot ES pieredzi un izaicinājumus.
Lai rosinātu diskusijas par kultūras un valodas daudzveidību kā vienu no ES identitātes stūrakmeņiem, paredzēts organizēt nacionālās kultūras vakaru «Atšķirības vieno». Savukārt radošajā darbnīcā «Atklāj nacionalitātes saknes» pašvaldību tautas deju kolektīvi radīs kopīgu priekšnesumu Rundāles novada svētkiem.

Projektā plānots atklāt arī virtuālo fotoizstādi «Iesaisties», kuras veidošanā varēs piedalīties ikviens interesents, iesūtot savu foto, kas demonstrē aktīvu līdzdalību un iesaistīšanos dažādos sabiedriskajos procesos. Virtuālo fotoizstādi publicēs projekta noslēgumā sociālajās vietnēs «Draugiem» un «Facebook», kā arī projektā iesaistīto pašvaldību mājaslapās.

Projektu realizēs ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu 12 000 eiro apmērā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas