Rundāles novadā turpinās sakoptākās sētas meklējumi 4

Rundāles novadā arī šovasar norisinās tradicionālais konkurss «Rundāles novada sakoptākā sēta». Pēc «Bauskas Dzīves» rīcībā esošās informācijas, nevienā citā mūspuses novadā šosezon tāds konkurss netiek rīkots.

Pagājušajā nedēļā, 31. jūlijā, noslēgusies konkursa pirmā kārta, kurā tika vērtētas Rundāles, Svitenes un Viesturu pagasta sētas divās grupās – «Lauku sētas ārpus apdzīvotām vietām» un «Ģimenes mājas apdzīvotās vietās». Otrajai kārtai izvirza piecas sakoptākās sētas katrā vērtēšanas grupā. Patlaban tiek apkopoti rezultāti, lai labākos ieteiktu konkursa otrajai kārtai.

Kā laikraksts noskaidroja pašvaldībā, pirmās kārtas vērtēšanas komisijas sastāvā bija Aigars Sietiņš, Rundāles novada izpilddirektors, arī Rundāles pagasta komisijas priekšsēdētājs, un komisijas locekļi Marita Jaungaile un Inese Skujiņa. Svitenes pagasta vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Jānis Liepa, pagasta pārvaldes vadītājs, un komisijas pārstāves Silva Mežkaucka un Gunta Novika. Viesturu pagasta vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Bļinkovs, pagasta pārvaldes vadītājs, un ar viņu kopā Arvīds Pēkalis un Laima Artimoviča.

Otrā kārta norit no 1. augusta līdz 30. septembrim, kad noteiks galveno balvu un trīs nomināciju ieguvējus katrā vērtēšanas grupā.
Lauku sētas ārpus apdzīvotām vietām vērtē komisija, kuras priekšsēdētāja ir Inta Klīve, Rundāles novada domes priekšsēdētāja vietniece, bet komisijas sastāvā – Vita Rozēna, Kristīne Dzidruma un Dzidra Tetere, 2019. gada konkursa galvenās balvas ieguvēja.

Ģimenes mājas apdzīvotās vietās vērtē Santa Švāģere, komisijas priekšsēdētāja, Rundāles uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja, Aigars Sietiņš, Jānis Liepa, Zane Putāne un Irēna Rutka, 2019. gada konkursa galvenās balvas ieguvēja.
Konkursa mērķis ir veicināt Rundāles novada teritorijas sakoptību un attīstību, popularizēt novada kopējo pozitīvo tēlu un iepazīstināt plašāku sabiedrību ar uzvarētāju pieredzi, zināšanām un prasmēm. Vērtēšana tiek veikta pēc desmit dažādiem kritērijiem, piemēram, kopskats un sētas plānojums; mājas nosaukums, parādes ieeja un iebraucamais ceļš u. c.

Santa Švāģere jau ceturto gadu kopā ar kolēģiem konkursā vērtē sētas, viņa uzteic novada iedzīvotāju centību: «Īpašs prieks par jaunajām ģimenēm, kas iegādājušās īpašumus nesen, bet ļoti īsā laikā spējušas izdarīt daudz apkārtnes sakopšanā. Bet tie, kas poš savas sētas no gada uz gadu, arvien uzlabo vidi ar jaunām idejām. Grūtāk klājas tiem, kas kādu iemeslu dēļ nevar saņemties, bet ceram, ar laiku arī viņiem tas izdosies, un mūsu novads ar to tikai iegūs.» 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Vests

Kādēļ termins sakoptākā?Ap ēkām rūpīgi kopts mākslīgais zālājs un vairāk nekā?Vai krāšņākā sēta ar interesantām augu un citām kompozīcijām?Sakopts,hmm.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.10 11:16

Daiga

Ķeksīša pēc un kaķim zem astes!!!!!!
Vērtēs septembrī, kad visas vasaras puķes jau noziedējušas???

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.10 15:03

Marija

Skaidrs kā Āmen baznīcā,ka man ir sakoptākā sēta.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.11 23:55

Vietējās ziņas