Rundāles novadā un Svisločā Baltkrievijā par 427 000 eiro attīstīs kultūras tūrismu 11

Rundāles novada dome sadarbībā ar Svisločas vēstures un novadpētniecības muzeju Baltkrievijā sākusi kopīga projekta īstenošanu kultūras tūrisma jomā, kuram atvēlēti 426 745 eiro, aģentūru LETA informēja Rundāles novada domē.

Projekta gaitā plānoti ieguldījumi gan tūrisma infrastruktūras attīstībā, gan aprīkojuma iegādei tūrisma piedāvājuma paplašināšanai.

Šovasar notiek būvniecības darbi Rundāles pils tuvumā - tiek pārbūvēts auto stāvlaukums. Pēc pārbūves stāvlaukums būs ietilpīgāks, un varēs izvietot 66 vieglās automašīnas, trīs stāvvietas paredzētas invalīdiem, divas taksometriem, astoņas mikroautobusiem. Pārbūves laikā izveidos lietus kanalizāciju, gājēju celiņus un apgaismojumu. Blakus stāvlaukumam būvnieki izveidos atpūtas vieta ar soliņiem, tūrisma informācijas stendu.

Būvdarbus veic SIA "Kulk".

Ar mērķi uzlabot Svitenes muižas pils teritorijas pievilcību jūlijā veikta ūdenstorņa demontāža, atbrīvojot pils pagalmu no padomju laika būves.

Tāpat Svitenes muižas pils telpās tiks ierīkots retro foto salons, radot iespēju apmeklētājiem ietērpties 19.gadsimta apģērbā un par piemiņu nofotografēties atbilstošā noskaņā. 19.gadsimtam raksturīgos tērpus darina novada vēsturisko tērpu māksliniece Jeļena Forste.

Vienā no pils telpām tiks ierīkota trīsdimensiju videozāle un izstrādāts informatīvi izglītojošs video par pils kultūrvēsturiskajām vērtībām.

Projekta gaitā tiks izstrādāta arī apmācību programma vietējiem gidiem Svitenes muižas pils vēstures prezentēšanai. Paredzēts, ka interesentiem būs iespēja piedalīties apmācībās un pēc projekta nodrošināt apmeklētājiem interaktīvu stāstījumu par pili.

Projekts paredz arī kultūras un tūrisma sektora sadarbības veicināšanu. Visā projekta gaitā tiks rīkotas apmācības, iesaistot gan kultūras jomas speciālistus, gan tūrisma jomas pārstāvjus no Rundāles un Svisločas ar mērķi pilnveidot kultūras tūrisma pasākumu piedāvājumu. Apmācību galvenās tēmas - komandas veidošana un starpsektoru sadarbība, stratēģiskā pasākumu plānošana un organizēšana, radoša kultūras tūrisma piedāvājuma veidošana, konkurētspējas veicināšana, attīstot kultūrvēsturiskā mantojuma objektus. Semināri tiks organizēti gan Rundāles apkārtnē, gan Svisločā.

Projekta "Inovatīvs kultūras tūrisms: atslēga Rundāles un Svisločas pievilcības un konkurētspējas uzlabošanai" kopējās izmaksas ir 426 745 eiro, Rundāles novada domes kopējais projekta budžets - 352 970 eiro. Projektu atbalsta Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.gadam.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

skaties, skaties

it sevišķi pēc tam, kad jaunās kadastrālās vērtības un pēc tām aprēķinātais NĪN stāsies spēkā...

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.17 14:36

Zigis

Kultūra ar tūrismu noteikti jāsasaista.Kur pasākumi,ko?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.16 17:45

jancuks

Kleita Ārentei,praķītis pils mīlulim.Jumtu jāsakārto un tad kleitas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.16 17:48

Sviests

Svitenē kārtējā naudas izniekošana, kam nav nekā kopīga ar pils glābšanu.
Āksti, ne kultūra!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.17 10:10

krējums runčiem

ko tu saproti no šo laiku kultūras, tā tagad ir tā- jo vairāk naudas apgūsti, jo kulturālāks esi.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.17 11:11

Bauska

Rundālē vismaz piesaista naudu no malas,sadarbības,Eiropas projektiem un tad iespējami kaut ko paņem sev,bet Bauskā nevis piesaista naudu no projektiem,bet aizņemas naudu no valsts un tad iespējami paņem sev daļu, baseins,sporta zāle upes kraujā- miljoni,miljoni kredītā,tad vienreiz sadārdzinās,tad vēlreiz sadārdzinās projekta izmaksas. Kas tas ir Vai tā nav iespējams otkatu naudas iegūšana ? Par Bauskas kredītiem vēl ilgi maksāsim, Slava Bauskas novada vadībai.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.17 15:55

Bauska-Rundāle

Piesaisti vai atsaisti, rezultāts viens - bezjēdzīga naudas izmētāšana.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.17 22:33

Revidents

Labāk kredīts no Valsts, nekā neizkontrolējamie pārrobežu projekti, to ir atzinušas attiecīgās kontroliestādes.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.17 16:24

revident

un cik naudas kredītā ir paņēmuši, piemēram Jātnieks, Čačs un vēl virkne darboņu, arī tik daudz, lai kredītus atdot vajadzētu viņu bērniem un mazbērniem?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.17 19:07

Vietējās ziņas