Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novadā uzlabos ēku energoefektivitāti

Rundāles novada domes 25. jūlija sēdē nolēma, ka no šī gada 1. augusta līdz 2028. gada 1. septembrim paaugstinās apsaimniekošanas maksu dzīvojamā mājā «Ziedoņi 7». Tie būs desmit santīmu par kvadrātmetru katru mēnesi par ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas darbiem.

Lai iegūtu renovācijai projektā paredzētos finanšu līdzekļus, dzīvokļu īpašnieku biedrība «Ziedoņi 7» un a/s «Swedbank» noslēdza aizdevuma līgumu par 55 966 latiem. Ja daudzdzīvokļu mājas renovācijas pasākumi tiks veikti atbilstīgi projektā noteiktajam līgumam un normatīvo aktu nosacījumiem, tad tiks saņemts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 50 procentu apmērā no projekta izmaksām jeb līdz 28 000 latu. Atlikusī aizdevuma summa ir 27 983 lati.

Lai atmaksātu saņemto aizdevuma pamatsummu un aizdevuma procentus, ir noteikta paaugstinātā apsaimniekošanas maksa par kvadrātmetru.

Mājā plānota ārsienu, bēniņu un pagraba pārseguma siltināšana, uzsegs jaunu jumtu, nomainīs vecos logus dzīvokļos un kāpņu telpās, kā arī durvis un realizēs citus darbus.

Domes sēdē nolēma arī sagatavot projektu par siltumnīcas gāzu emisiju samazināšanu Pilsrundāles vidusskolā un Bērsteles skolā. Projekta iesniegumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētā konkursā jāiesniedz līdz šī gada 22. augustam. Ja projektu apstiprinās, tad dome apņēmās nodrošināt projekta īstenošanu un līdzfinansējumu 35 procentu apmērā par summu 202 243,33 lati. Kopējās attiecināmās izmaksas ir 488 000 lati.

Darbu mērķis ir uzlabot izglītības iestāžu energoefektivitāti, ietaupot Rundāles novada pašvaldības līdzekļus apkurei un elektroenerģijas patēriņam. Tiks uzlaboti Pilsrundāles vidusskolas un Bērsteles skolas audzēkņu un pedagogu mācību un darba apstākļi. Projekts ir jāīsteno līdz nākamā gada 30. jūnijam.

Sēdē par Viesturu pagasta pārvaldes vadītāju vienprātīgi tika apstiprināts Vitālijs Bļinkovs. Domes priekšsēdētājs A. Okmanis jaunajam Viesturu vadītājam novēlēja spēku un zināšanas, veicot uzticētos uzdevumus.

Tika lemts arī par vēlēšanu komisijas sastāvu. Tajā turpmākos četrus gadus strādās Zinta Baltiņa, Uldis Dzidrums, Kristīne Brūvele, Žanna Matulēviča, Zaiga Ārente, Zinaida Sparāne, Tekla Pinta. Par vēlēšanu komisijas kandidātu iecēla Aigaru Sietiņu, kurš nodrošinās pilnvērtīgu komisijas darbu gadījumos, ja kāds no locekļiem sev uzticētos pienākumus nespēs veikt. Tādā veidā ar domes lēmumu nebūs jāizsludina jauna kandidāta pieteikšanās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas