Rundāles novadam radīts talismans – lauva 11

Rundāles novada pašvaldība izgatavojusi talismanu – cilvēka izmēra lauvu, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa.

Speciāliste stāsta, ka talismana mērķis ir popularizēt novadu un vairot lokālpatriotismu. Ideja par tā radīšanu dzima pagājušajā gadā iepriekšējam sporta nodaļas vadītājam Uldim Dzidrumam. Plānots, ka lauva piedalīsies dažādos sporta un kultūras pasākumos. Vietējie to varēs aplūkot novada ziemas sporta spēlēs, kas paredzētas 20. martā, vai pat ātrāk, apstiprina K. Kociņa.

Lauvas prototips meklējams krāsojamajā grāmatā «Nāc ciemos Rundālē», ko pērn pašvaldība izdeva kā reprezentācijas materiālu. Skices autore ir grāmatas lauvēna tēla radītāja, māksliniece Ludmila Starodubova.

Talismanu izgatavoja vēsturisko tērpu radītāja Jeļena Forste. Līgums ar IU «Eleana» noslēgts par 1063 eiro. J. Forste stāsta, ka lauvas šūšana bijusi kā eksperiments. «Rundāles pašvaldība ik pa laikam dod iespēju piedalīties nestandarta projektos. Pagājušajā gadā man bija uzticēts izveidot novada karogu, tagad talismanu,» atklāj tērpu radītāja.

Darbs tapis nedaudz vairāk kā mēneša laikā. J. Forste skaidro, ka lauva nav izstrādāta precīzi kā skicē, jo vērtēts arī tās praktiskais pielietojums dzīvē. Kombinezonu nomainījis divdaļīgs tērps, lai cilvēkam, kas atrodas talismanā, būtu ērti. Zābaki aizstāti ar auduma ķepām, ko var pārvilkt pāri dažāda izmēra apaviem. Māksliniece atklāj, ka grūti bija sameklēt mākslīgo kažokādu atbilstīgā tonī. Lauvas krēpēm izmantota atšķirīga kažokāda.

«Tērpa izstrāde problēmas neradīja. Vissarežģītāk bija izveidot galvu,» atzīst J. Forste. Viņa stāsta, ka padomus meklējusi internetā un par paraugu izmantojusi īstu lauvu bildes. Lai talismans izskatītos smaidīgāks un jaukāks, atšķirībā no realitātes tam radītas lielākas acis. Vēlamo stikla acu vietā tās izšūtas ar zīda diegiem.

Tērps der cilvēkam, kura augums nepārsniedz 1,85 metrus.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

oh

Tu nu gan esi skābumputra!!! Vai vismaz kādreiz dzīvē pasmaidi, vai tikai visu redzi tumši pelēku/ Dzīvei vajag košumu un arī šis lauviņš izraisa smaidu...

pirms 5 gadiem, 2015.02.10 17:03

Patīk

Man patīk! Riktīgs lauvs ar kroni, bērnam ar noteikti patiks iepozēt un paņurcīt!

pirms 5 gadiem, 2015.02.10 16:15

Rundāle

vai tad pabarot nevarēja, skat bikses krīt nost, tāda pašvaka, bet smuka :)

pirms 5 gadiem, 2015.02.10 19:57

vērotājs

Nevar jau zināt kas zem tām bikšelēm slēpjas. Varbūt, ka tādas draiskules miesa, kuru ieraugot vien tauriņi vēderā sarosīsies.

pirms 5 gadiem, 2015.02.10 20:49

zvērkopis

forša,bet uzbarot derētu gan...

pirms 5 gadiem, 2015.02.11 06:51

novadniece

Patīkams prieks un lepnums par MŪSU cilvēkiem ar idejām un darba sparu!!!
Lauviņa - superīga!!!!!!!!!! MAN ĻOTI, ĻOTI PATĪK!

pirms 5 gadiem, 2015.02.11 09:19

ja vajag, tad vajag

ja kas, šādos ciemos parasti vadāja lāci, bet var arī lauvu

pirms 5 gadiem, 2015.02.11 10:52

Vietējās ziņas