Rundāles pagastā beidzot būs savs «tautas nams» 1

Rundāles novadā, Pilsrundālē, vairākus gadus sešās kārtās īstenotā multifunkcionālā centra rekonstrukcija, siltināšana un celtniecība pabeigta, tas drīz varētu tikt nodots ekspluatācijā.

Kā «Bauskas Dzīvi» informēja novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, vēl jāveic inventarizācija, jāsakārto dokumentācija, saskaņošana ar visām attiecīgajām instancēm. Tas prasīs laiku, taču darbinieki patlaban jau var iekārtot telpas.

Multifunkcionālā centra renovācijas un būvniecības gaitā nomainījušās darbu veicējas firmas, un atbilstoši pasūtītāja kvalitātes prasībām projekta darbus noslēdz Bauskas novadā reģistrētais celtniecības uzņēmums «Kvintets M». Visi darbi sešās kārtās, ieskaitot gan būvniecību, gan siltināšanu, gan arī projektēšanu, uzraudzību, ekspertīzes un citus darbus, izmaksājuši 2 262 721 eiro, informē A. Okmanis. Daļu no šīs summas, kas izlietota vecā korpusa ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai, sedzis Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums.

Vecajam administratīvās ēkas korpusam pievienota bibliotēka, kabineti kultūras darbiniekiem un domes sēžu zāle. Pasākumiem un dažādiem sarīkojumiem būs pieejama zāle 150 kvadrātmetru platībā ar skatuvi un ērtas telpas novada amatiermākslas entuziastiem un vieskolektīviem, tostarp nodarbību telpa ar spoguļsienu, «Bauskas Dzīve» noskaidroja pašvaldībā.

Visi dienesti, kam jāpieņem apmeklētāji un jāstrādā ar klientiem, ir izvietoti ēkas pirmajā stāvā vietējo ļaužu ērtībām – gan sociālais dienests, gan dzimtsarakstu nodaļa, arī kase un vienotais klientu apkalpošanas centrs. Otrajā stāvā strādās tie speciālisti un darbinieki, kam ikdienā tik bieži nav saskarsmes ar iedzīvotājiem, tomēr uz šo stāvu ir izbūvēts lifts-pacēlājs cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem.

Darbiniekiem būs jāaprod ar telpu dizainu – kabinetus no koridora atdala stiklotas durvis un sienas, kas vizuāli telpas vēl vairāk paplašina. Apmeklētājiem, iespējams, tā būs kā ziņa par domes vadības un speciālistu pieejamību un gatavību cilvēkiem palīdzēt. Sabiedrisko attiecību speciāliste Ilvija Tetērina atzīst, ka multifunkcionalitāte tuvinās ar kolēģiem arī ikdienā, kur nepieciešams komandas darbs un operativitāte. Telpas viņu priecē ar savu gaismu un plašumu, kādā noteikti būs patīkami strādāt.

Ēkas arhitektonisko risinājumu austrumu pusē noslēdz brīvdabas estrāde amfiteātra formā. Taču to visu varēs apskatīt un novērtēt multifunkcionālā centra atklāšanas dienā, kas notiks pēc tam, kad Valsts būvniecības kontroles birojs objektu būs akceptējis ekspluatācijai. Pašlaik vēl notiek telpu aprīkošana un iekārtošana, apkārtnes kopšana, dokumentācijas kārtošana.
Ēku kompleksa apkārtnē «Bauskas Dzīve» sastapa būvnieku firmas darbiniekus Arvīdu Maziļauski un Kasparu Jonikānu, kas līdzināja zemi, lai pēc iespējas ātrāk varētu iesēt zālienu. Sarunā ar laikrakstu vīri atzina, ka ir pozitīvi noskaņoti, jo apmierināti gan ar darāmo, gan atalgojumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lory

Jauki, ka vēl viena vajadzīga ēka ir tikusi pie dzīvības!
Lai darbiniekiem jaunajās telpās strādātprieks un radošas domas!

pirms gada, 2019.07.27 09:54

Vietējās ziņas