Rundāles pašvaldība atbalsta divu grāmatu izdošanu

Rundāles novada dome finansiāli atbalstījusi divu grāmatu izdošanu. 1500 eiro pašvaldība atvēlējusi Edgara Strazdiņa izdevuma «Grāvendāle starp divām Mežotnes zemēm» tapšanai, bet 500 eiro piešķirti biedrībai «Meistars Gothards» grāmatas «Mākslinieki Bauskā un apkārtnē no 19. gs. līdz mūsdienām» izdošanai, informēja Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Līdaka.

Darbs «Grāvendāle starp divām Mežotnes zemēm»  veltīts novadniekiem un viņu pēctečiem, sniedzot izziņu par maz zināmu vēsturi, iezīmējot bagātu kultūrvēsturisko novadu un spēcīgas personības. Autors Edgars Strazdiņš ir grāvendālietis un mežotnieks piecās paaudzēs. Grāmatā viņš runā par pagājušo gadsimtu zīmīgākajiem notikumiem un personībām, sākot no muižas perioda pirmsākumiem 17. gadsimtā līdz 20. gadsimta četrdesmito gadu otrajai pusei.

K. Līdaka informēja, ka minētais izdevums vēl nav iespiests. Patlaban tiekot gatavots un rediģēts manuskripts, paralēli autors strādājot  pie grāmatas pēdējās nodaļas, kā arī notiekot bilžu apstrāde.

Darba izdošana nav paredzēta agrāk par  Ziemassvētkiem. Rundāles novada pašvaldības finanšu komitejas sēdes laikā grāmatu apgāda SIA «Madris» valdes priekšsēdētāja Skaidrīte Naumova akcentēja, ka teksta sagatavošana, rediģēšana un maketēšana ir gana laikietilpīgs process. Kopējā grāmatas izdošanas summa, saskaņā ar iesniegto tāmi esot 5957 eiro. Rundāles novada dome piešķīrusi 1500 eiro, grāmatu apgāds iesniedzis pieteikumu Kultūrkapitāla fonda atbalstam, bet diemžēl pozitīvs lēmums nav saņemts.

Rundāles novada dome lēmusi finansiālu artavu – 500 eiro – atvēlēt grāmatas «Mākslinieki Bauskā un apkārtnē no 19. gs. līdz mūsdienām» izdošanai. K. Līdaka stāsta, ka pašvaldībā šī gada 6. martā reģistrēts biedrības «Meistars Gothards» iesniegums, kurā Rundāles novada domei tiek lūgts iespēju robežās finansiāli atbalstīt ieceri izdot šo grāmatu. Tajā apkopota informācija par 48 Bauskas, Rundāles, Iecavas un Vecumnieku māksliniekiem –  gleznotājiem, grafiķiem, tēlniekiem. Tā ir  turpinājums 2017. gadā īstenotajam projektam «Pētījums – vizuālās mākslas mākslinieki Bauskas apkārtnē no 19. gs. sākuma līdz mūsdienām». Grāmatu paredzēts izdot 1000 eksemplāros, un tā nonāks bibliotēkās, skolās, novadu un pagastu pārvaldēs, muzejos, ar mākslu saistītās organizācijās.
Biedrība ar atbalsta lūgumu vērsusies arī Bauskas novada pašvaldībā un saņēmusi 2500 eiro, kā arī Kultūrkapitāla fonda Zemgales kultūras programmā piešķirts 2250 eiro atbalsts. Saskaņā ar biedrības «Meistars Gothards» sniegto informāciju, grāmatu plānots izdot līdz 15. decembrim.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas