Rundāles pašvaldība atbalsta dzīvojamo namu uzlabošanu 3

Rundāles novadā plāno remontēt divas apsaimniekojamās mājas – «Priežpuri» un «Apses» –, deputāti lēma novada domes sēdē. Abi nami atrodas Rundāles pagastā. «Priežpuros» remontēs jumtu un nomainīs logu kāpņu telpā, savukārt «Apses» piedzīvos kanalizācijas infrastruktūras uzlabojumus.
 
Līdz šim par astoņu dzīvokļu namu «Priežpuri» rūpējās dzīvokļu īpašnieki pašu spēkiem. Uzkrājumus neveidoja, tehniskie uzlabojumi nenotika. Šopavasar 75 procenti dzīvokļu īpašnieku aicināja pašvaldību pārņemt mājas apsaimniekošanu un iekasēt par to ikmēneša maksu.

Mārīte Meļņika, kas «Priežpuros» dzīvo kopš sevi atminas, stāsta, ka māja atrodas klusā nostūrī un tā nav piedzīvojusi uzlabojumus kopš uzcelšanas. «Te dzīvo vieni pensionāri. Nav, kas uzņemas šefību,» atklāj M. Meļņika, «vajag rekonstruēt jumtu, jo pie antenām tas tek, nomainīt skursteņus un logu kāpņu telpā, kas ir pilnīgi sapuvis. To vairs nevar pat kustināt, ne nomazgāt. Stiprā lietus laikā kāpnes ir slapjas.» Visi mājas iedzīvotāji neatbalstīja šo ideju, bet M. Meļņika uzskata, ka jārīkojas tagad un nav jāgaida, kad nams sabruks.
 
Rundāles novada būvinženieris Aldis Iesalnieks apsekoja ēkas tehnisko stāvokli un konstatēja, ka jumts ir daļēji apmierinošs. Tā nesošās konstrukcijas ir deformējušās, ir konstatēta trupe un savienojumu brukšana jumta nesošajā konstrukcijā. Jumta seguma plakne ir deformējusies, tāpēc ir palielinājusies iespēja, ka jumts tecēs. Konstatēts, ka ir bojāts skursteņu mūrējums un krītošie ķieģeļi varētu ietekmēt jumta segumu.

Skursteņu bēniņu daļas apmetums ir piesūcies ar sāļiem, tāpēc nepieciešama šī apmetuma nomaiņa. Mainot jumta segumu, nepieciešams pārtaisīt lietus noteku sistēmu, vējdēļu apšuvumu. Kāpņu telpas logi ir veci, nav iespējams nodrošināt nepieciešamo hermētismu un samazināt siltuma zudumus caur logu konstrukcijām, secina A. Iesalnieks.

Pēc cenu aptaujas pašvaldība nolēma pieņemt SIA «Šons» piedāvājumu – saremontēt māju par 13 459,58 eiro. Nepieciešamie līdzekļi atvēlēti no pašvaldības budžeta. Nākamos piecus gadus pašvaldība šo summu atgūs, iekasējot paaugstinātu apsaimniekošanas maksu no iedzīvotājiem. Mēnešmaksa bija noteikta 0,20 eiro par kvadrātmetru, tagad būs jāmaksā 0,84 eiro par kvadrātmetru, informē A. Iesalnieks.
 
Pašvaldība atbalstīja arī «Apšu» iedzīvotāju vēlmi namu pieslēgt centralizētajiem kanalizācijas tīkliem. Ēkā ir ierīkotas sausās tualetes ar stāvvadiem pa stāviem, kanalizācija tiek uzkrāta četrās izsmeļamās bedrēs. Tūlītējs pieslēgums izbūvētajiem centralizētās kanalizācijas tīkliem Pilsrundālē nav iespējams bez ēkas iekšējās kanalizācijas sistēmas rekonstrukcijas, konstatējis būvinženieris.

Nepieciešams pārbūvēt iekšējos kanalizācijas tīklus, izveidojot jaunus koplietošanas stāvvadus, ierīkojot kanalizācijas ventilāciju, teikts A. Iesalnieka sagatavotajā ziņojumā. Katrs dzīvokļa īpašnieks varēs izbūvēt dzīvokļa kanalizācijas vadus ar pieslēgumu koplietošanas tīkliem. Lai pieslēgtos centralizētajai kanalizācijas sistēmai, jāizbūvē pagalma ārējie kanalizācijas tīkli aptuveni 30 metru garumā un četras kontrolakas.

Pēc cenu aptaujas pašvaldība nolēma pieņemt SIA «Ūdens Rīgai» piedāvājumu par 7949,46 eiro. Nepieciešamie līdzekļi atvēlēti no pašvaldības budžeta. Līdzīgi kā mājai «Priežpuri» mēnešmaksa bija noteikta 0,20 eiro par kvadrātmetru, iedzīvotājiem tagad nākamos piecus gadus būs jāmaksā 0,54 eiro par kvadrātmetru.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

saulainiete

Laimīgie!!! Varbūt arī saulainieši varētu nākt pe prāta!!! ( protams tās mājas, kas prasīties prasās pēc renovācijas)

pirms 5 gadiem, 2015.07.11 09:16

Ceraukste

Prieks dzirdēt, ka māju remontdarbus atbalsta Rundāles novada pašvaldība. Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju remontdarbi ir liela apjoma darbi, kurus nevar veikt paši iedzīvotāji, ja tajā nedzīvo kādi uzņēmīgi cilvēki un tos neatbalsta paši iedzīvotāji. Lielajām mājām pilsētā tas ir iespējams, bet mazajām mājām, ārpus Bauskas pilsētas centra tas gandrīz nav iespējams. Lai Jums veicas - Rundāle!

pirms 5 gadiem, 2015.07.11 20:57

Saulainiete

Energoefektivitātes pasākumus atbalstu, jo pati dzīvoju tādā mājā,bet jāņem vērā, ka būsiet savu īpašumu ieķīlājuši bankā kura būs devusi jūsu mājai aizņēmumu!!!

pirms 5 gadiem, 2015.07.14 12:01

Vietējās ziņas