Rundāles pašvaldība izsludina konkursu uz bērnudārza vadītāja amatu

Rundāles novada pašvaldība izsludinājusi konkursu uz vietvaras speciālās pirmsskolas izglītības iestādes  «Saulespuķe» vadītāja amatu. Līdzšinējā iestādes vadītāja Līga Valmiera devusies pensijā, par viņas atbrīvošanu no amata tika skatīts novada domes sēdē pagājušajā nedēļā.  Ar prasībām pretendentiem var iepazīties novada pašvaldības mājas lapā rundale.lv.

PII «Saulespuķe» vadītājas pienākumus veic Agnese Čakša. Viņa atklāja, ka  ieplānota arī bērnudārza nosaukuma maiņa. Pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem, paredzēts atsacīties no vārda «speciālā», jo  cilvēku priekšstatos tas joprojām ir ar diezgan negatīvu pieskaņu.

Agnese Čakša komentē: «Turpmākais nosaukums būs vienkāršāks – pirmsskolas izglītības iestāde «Saulespuķe». Līdz 2020. gada 1. septembrim mūsu darba principi nemainīsies un mēs joprojām realizēsim speciālās izglītības programmas. Tāpat saglabāsim sava darba būtību, kas paredz īstenot īpašus atbalsta pasākumus izglītojamajiem ar speciālajām vajadzībām, lai veicinātu ikviena bērna attīstību un izglītības apguvi atbilstīgi individuālajām spējām. Kamēr neskaidrs būs jautājums par novadu reformu, arī mūsu izglītības iestādei daudzi jautājumi vēl neskaidri, bet esam pārliecināti, ka iestrādes un labo praksi saglabāsim.»


Domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, raksturojot gaidāmās pārmaiņas, uzsvēra, ka tās saistītas ar Izglītības ministrijas ierosinājumu organizēt pirmsskolas iestāžu darbu šādi: bērni ar vieglākiem traucējumiem tiek iekļauti vispārējās pirmsskolas izglītības iestādēs, bet sarežģītākos gadījumos bērns augs un izglītosies specializētākā skolā. «Rundāles novadā PII «Saulespuķi» izlēmām veidot pēc vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes principiem, ar ko tuvākajā nākotnē izskaidrojama arī  nosaukuma maiņa.»

Raksturojot nu jau bijušās PII «Saulespuķe» vadītājas Līgas Valmieras darbu, A. Okmanis velta tikai pozitīvus vārdus: «Viņa ir pelnījusi vislielāko atzinību un pateicību par veikumu. Līga Valmiera izveidoja lielisku komandu un spējusi noturēt šo izglītības iestādi un iedvesmot kolēģus visās pārmaiņu grūtībās. Viņa strādāja ar misijas apziņu un atbildības izjūtu.»

Līga Valmiera bijusi Īslīces SOS ciemata bērnudārza un pēc tam, kad tas mainīja piederību, PII «Saulespuķe» vadītāja kopš tās dibināšanas, gandrīz 22 gadus. Kopējais pedagoģiskā darba stāžs tikai pirmsskolas izglītības jomā viņai ir 42 gadi, bet vadītājas amatā nostrādāti 30 gadi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas