Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pilī ar vairākiem koncertiem noslēgsies Senās mūzikas festivāls 2

Šodien ar vairākiem pasākumiem, kas visas dienas garumā norisināsies Rundāles pilī, noslēgsies 19.Starptautiskais Senās mūzikas festivāls.

Kā ik gadu, festivāls būs sarūpējis īpašu programmu bērniem, un šogad tas būs uzdevums "Pasaka par kurpnieksievu un zelta kurpēm".

No plkst.14 Rundāles pils pagalmā bērniem darbosies grimēšanas darbnīca, kā arī tiks rīkota spēle "Zelta kurpes rokā man". Koncertuzvedums "Pasaka par kurpnieksievu un zelta kurpēm" sāksies plkst.15, un tajā piedalīsies Ieva Parša, Jolanta Strikaite, Juris Jope, baletstudija "Freska" un seno deju grupa "Ballare", kā arī mūziķi - baroka vijolniece Agnese Kanniņa-Liepiņa, kontrabasists Jānis Stafeckis, sitaminstrumentālists Ainis Zavackis un klavesīniste Ieva Saliete.

Savukārt plkst.18 Rundāles pils Baltajā zālē notiks baroka orķestra "Collegium musicum Rīga" koncerts. Šis koncerts būs īpašs ar to, ka programmā tiks atskaņoti darbi, kas saistāmi ar Kurzemes galma kapelas darbību aptuveni no 1680. līdz 1790.gadam, klausītājiem dodot iespēju pārliecināties par tās vadītāju, komponistu un mūziķu virtuozitāti un radošo profesionālismu. Koncertprogrammā varēs dzirdēt Johana Fišera svītu no krājuma "Tafelmusik", Johana Ādama Hillera duetu no kantātes "Ta Simta Dzeesma", vijoļspēles virtuoza, galma koncertmeistara un komponista Franča Ādama Feihtnera vijoļkoncerta "Es dur" atskaņojumu pirmo reizi kopš 18.gadsimta un Georga Filipa Tēlemaņa koncertu flautai un orķestrim. Tāpat koncertā neizpaliks Emanuela Baha partitūras.

Plkst.20 Rundāles pils Baltajā zālē izskanēs koncerts "Itāļu baroka šedevri", kurā piedalīsies vijolnieks Enriko Onofri un "Sinfonietta Rīga". Koncertā skanēs Frančesko Džeminiāni, Arkandželo Korelli un Antonio Vivaldi darbi.

Savukārt plkst.22 sāksies festivāla noslēguma koncerts "Kremerata Baltica. Baroka svētki pils dārzā". Šajā pasākumā būs iespēja dzirdēt Mario Brunello kaismīgo, piesātināto čella spēli, kuru daži klausītāji jau būs iepazinuši pagājušajā vasarā "Kremerata Baltica" festivāla koncertos. Noslēguma koncertā skanēs arī Luidži Bokerīni, Jozefa Haidna un Georga Fīlipa Tēlemaņa mūzika.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

o!o

Kā tas prieks izpaužas?

pirms 7 gadiem, 2013.07.13 19:41

Vietējās ziņas