Rundāles pilī filmē BBC miniseriāla «Karš un miers» epizodes

Rundāles pilī sākta «British Broadcasting Corporation» (BBC) miniseriāla «Karš un miers» filmēšana. Televīzijas filmas «Karš un miers» epizodes Latvijā tiks filmētas tikai Rundāles pilī, kur filmēšana norisināsies līdz 5.martam. Miniseriāla filmēšana galvenokārt norit Pēterburgā un Viļņā, atsaucoties uz ziņu aģentūru BNS, vēsta portāls Tvnet.

«Filmēšanas objekti tiek izvēlēti atbilstoši scenārijā pieprasītajam, un šajā gadījumā tika meklēta krievu aristokrātu muiža un citi 19.gadsimta. interjeri, kurus varam atveidot Rundāles pils telpās,» paskaidroja filmas producents Gerijs Taks (Gary Tuck). Viņš arī informēja, ka filmā piedalās Lielbritānijas aktieri, bet masu skatu dalībnieki tiek piemeklēti no Latvijas aktieru un talantu datubāzēm. Savukārt filmēšanas komandu veido Lielbritānijas un Lietuvas kino profesionāļi, bet Latviju pārstāv tikai neliela daļa filmēšanas grupas, objektu un aktieru atlases menedžeri, gaismošanas meistari, kā arī transporta koordinatori.

«Visbiežāk konkrētu valsti kā filmēšanas vietu izvēlas atbilstošu lokāciju - filmēšanas objektu - dēļ. Un, ja tiek izvēlēta Latvija, tad parasti arī liela daļa filmēšanas komandas tiek angažēta uz vietas. Šajā gadījumā galvenokārt filmēšana norit Pēterburgā un Viļņā,» uzsvēra Taks.

Kādā no BBC pārstāvētajiem televīzijas kanāliem filmu paredzēts izrādīt 2016.gadā.

Filmas scenārija autors ir Endrjū Deiviss (Andrew Davies), režisors - Toms Hārpers (Tom Harper). Natašas Rostovas lomā filmējas Lilī Džeimsa, Pjēru Bezuhovu atveidos amerikāņu aktieris Pols Dano, Andreju Bolkonski – Džeimss Nortons.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas