Rundāles pilī iesvēta kapelu 7

Pagājušajā nedēļā Rundāles pils baznīcu mākslas ekspozīcijā staļļu ēkā svinīgā ekumeniskā dievkalpojumā tika iesvētīta kapela, portālu informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa.

Viņa stāsta, ka sākotnēji arhitekta Frančesko Rastrelli projektā Rundāles pils Baltās zāles vietā bijusi iecerēta baznīca. Līdz 1740. gadam tās izbūve teju pabeigta, jau bija pasūtīts un izgatavots kokgriezuma altāris un izbūvēta hercoga loža. Tomēr, atgriezies no trimdas, hercogs Ernsts Johans Bīrons plānus mainījis, un telpa pārveidota par deju zāli.

Pietuvojoties sākotnējai hercoga idejai, šī gada 9. jūnijā – Vasarsvētkos – notika ekumeniska Rundāles pils Svētās Ģimenes kapelas iesvētīšana baznīcu mākslas ekspozīcijā staļļu ēkā. «Kapelas izveidi noteica piemērotas aizlūgumu un sakramentu norises vietas trūkums Pilsrundālē. Iesvētītajā kapelā varēs noturēt svētku dievkalpojumus, veikt laulību reģistrāciju un kristības,» skaidro I. Kusiņa.
Kapelas iesvētīšanā piedalījās Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Liepājas diecēzes bīskaps Hanss Martins Jensons, Romas katoļu Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, Bauskas baptistu draudzes vecākais mācītājs Raimonds Locs, LELB Bauskas iecirkņa prāvests Rolands Radziņš un kaimiņu draudžu mācītāji un priesteri.

Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis kapelas izveidi vērtē pozitīvi. Viņš atzina, ka pilsrundāliešiem nav sava dievnama, taču arī īpaša interese neesot izrādīta. Pašvaldībai ir noslēgusi līgumu ar Mežotnes draudzi, kas nomā telpas Viesturu kultūras centrā. Tur ierīkota arī kapela, stāsta A. Okmanis.

Viņš atklāja, ka šoruden Rundāles pilī gaidāms vērienīgs sarīkojums, gatavošanās jau sākusies. «Šī gada 25. oktobrī Rundāles pils Baltajā zālē notiks Zemgales lūgšanu brokastis. Arī es darbojos pasākuma organizācijas komitejā, un pēc Jāņiem būs trešā tikšanās – apspriedīsim pasākuma programmu un vētīsim, kādus māksliniekus aicināt,» sacīja A. Okmanis.

Lūgšanu brokastis ir nereliģisks un nepolitisks pasākums. Tas ir īpašs laiks, kad politiskie, sabiedriskie un uzņēmējdarbības līderi tiek iedrošināti veidot attiecības. Lūgšanu brokastīs, sapulcinot cilvēkus no dažādām jomām, iespējams skatīties pāri lietām, kas viņus šķir, un kopīgi ieraudzīt to, kas vieno. Tā ir iespēja, uzrunājot plašāku sabiedrību, apsēsties pie brokastu galda un atklāt, ka kopā var paveikt darbus, kuri katram atsevišķi neizdotos. 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

no galda piecēlies

Rastrelli malacis - banīcas vietā deju zāle !
Brokastot bez lūgšanām esot tāpat,kā neatslaucīties ...

pirms gada, 2019.06.15 16:07

pensionare

Svetigs kalposanas cels,ta ir gariga atmoda ari pilij.

pirms gada, 2019.06.15 20:58

Svētelis

Okmanis Rundāles pili un parku arvien izmantojis savu noplukušo spalvu spodrināšanai. Tagad caur šo muzeja izveidoto kapelu būs tapis arī par lielo kristietības atbalstītāju.

pirms gada, 2019.06.16 01:35

...

Ironija nevietā.

pirms gada, 2019.06.17 21:23

Rundāliete

Fantastiska doma- gan vietējiem, kad tiem, kas gribēs laulāties pils tuvumā. Lai Sv.Ģimene sargā šo skaisto vietu.

pirms gada, 2019.06.16 21:05

Vietējās ziņas