Rundāles pilī konferencē piedalīsies piecu valstu lektori

Rundāles pils muzejā 18. septembrī notiks starptautiska zinātniska konference, kurā ar referātiem uzstāsies lektori no Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Krievijas un Latvijas.

Konference «Kultūrvēsturisko pieminekļu restaurācija un saglabāšana. Teorija un prakse» veltīta mecenātisma projekta «Rundāles pils restaurācijas pabeigšanas programma 2010 – 2014» un Rundāles pils restaurācijas noslēgumam, informē muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ruta Bemberga. Tās mērķis ir parādīt atjaunošanas teorētisko un praktisko pieredzi un salīdzināt to ar kaimiņu zemju arhitektūras pieminekļu restaurāciju.

Konferences pirmā daļa «Restaurācija? Konservācija? Rekonstrukcija?» atsegs daudzveidīgās problēmas, ar kurām nācies sastapties Lietuvas, Vācijas, Krievijas un Igaunijas piļu saglabāšanas un atjaunošanas gaitā. Lektoru uzstāšanās uzskatāmi parādīs to daudzveidību, ko var piedāvāt attiecīgo valstu ļoti atšķirīgā restaurācijas pieeja piļu arhitektūras grupai, ko noteikusi vēstures gaita, kultūras attīstības īpatnības un lokālā pieminekļu aizsardzības izpratne, pauda Rundāles pils muzeja pārstāve.

«Tas ir plašs diapazons, no Prūsijas daudzo labi saglabāto karalisko piļu uzturēšanas un restaurācijas praktiskajiem jautājumiem līdz Viļņas lielkunigaikšu pils vai Bauskas pils uzcelšanai no jauna kā nacionālās identitātes apliecinājumam. Rundāles pils uz šī fona izceļas kā kompromiss starp striktu konservācijas un restaurācijas principu ievērošanu, ko papildina zudušo detaļu rekonstrukcija un plaša interjeru iekārtojuma atjaunošanas programma,» stāsta muzeja direktors Imants Lancmanis.

Pēc pirmās daļas būs iespējams apskatīt stenda referātus, ko sagatavojuši Rundāles pils muzeja restauratori par dažādām restaurācijas jomām, demonstrējot dažādu priekšmetu restaurāciju.

Konferences otro daļu ievadīs goda viesis, mecenāts Boriss Teterevs un turpinās restauratori Zinaīda un Gunārs Grīnfeldi, direktors I. Lancmanis, parādot Rundāles pils atjaunošanas galvenos virzienus – tēlniecības un monumentālās glezniecības restaurāciju, pils interjeru veidošanu. Pils ansambļa nodaļas vadītāja Lauma Lancmane prezentēs referātu, kas veltīts vērienīgā franču baroka dārza atjaunošanas problēmām. 

Ar pilnu konferences programmu iespējams iepazīties muzeja mājaslapā rundale.net.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas