Rundāles pilī līdz pirmdienai aplūkojama fuksiju izstāde 1

No 2. jūlija līdz 8. jūlijam Rundāles pils pirmā stāva vestibilā pirmoreiz apskatāma Valentīnas Lozberes fuksiju kolekcijas izstāde, portālu informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa.

Ar minēto ziedu  audzēšanu V. Lozbere nodarbojas vairāk nekā desmit gadu. Šajā laikā iegūta liela pieredze un iemaņas, kolekcija izaugusi līdz 50 šķirnēm. Jau vairākus gadus kolekcionāre piedalās Latvijas stādu parādē, Puķu draugu saietos un citos pasākumos. Viņa atzīst, ka fuksijas ir viņas aizraušanās un mīlestība.

Ja roze esot dārza karaliene, tad fuksija – princese. 1665. gadā Santodomingo kalna pakājē franču zinātnieks Šarls Plumjē   savas trešās ekspedīcijas laikā atklāja jaunu augu, kuru nosauca vācu ārsta un botāniķa Leonharta Fuksa (Leonhart Fuchs) vārdā. Pilns auga nosaukums latīņu valodā – «Fuchsia Triphylla Flore Coccinea», tā dzimtene – Meksika, Peru, Bolīvija. Brīvā dabā fuksijas parasti aug vēsajos un miglainajos Andu kalnu mežos, taču sastopamas arī Jaunzēlandē un Taiti.

Fuksijas veido dažādu formu krūmus, retāk kokus, izaugot vairāk kā pat divu metru garumā. Zari var būt gan stingri un stāvi, gan tievi, nokareni, ziedi – vienkārši vai pildīti. Dabā sastopam ap 100 fuksiju sugu, smalko ziedu vainaglapas un kauslapas tām ir vienā krāsā. Taču selekcionāriem izdevies izaudzēt šķirnes ar atšķirīgu krāsu vainaglapām un kauslapām. Mūsdienās radīti tik daudzi hibrīdi, ka tos pat grūti uzskaitīt.

Izstāde Rundāles pilī apskatāma bez maksas. Sestdien, 6. jūlijā, no plkst. 12 – 14 būs iespējams ne tikai apskatīt krāšņos augus, bet arī saņemt vērtīgus padomus no pašas kolekcionāres.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Acīgā

Rundāles pilī līdz sestdienai aplūkojama fuksiju izstāde? Hm, kalendārā skatoties, 8. jūlijs ir pirmdiena. Bauskas dzīve, esiet korektāki savos rakstos!!!!

pirms gada, 2019.07.04 10:45

Vietējās ziņas