Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pilī nākamnedēļ skanēs jaunu vācu komponistu baroka programma 1

19.Starptautiskais Senās mūzikas festivāls 13.jūlijā Rundāles pils Baltajā zālē piedāvās koncertu, kurā baroka orķestris "Collegium musicum Rīga" sava mākslinieciskā vadītāja, erudītā mūzikas arheologa Māra Kupča vadībā atskaņos jaunu vācu komponistu baroka programmu.

Koncertā solistu ampluā iejutīsies orķestra pirmā vijole Agnese Kanniņa-Liepiņa, flautiste Kristīne Stumbure un jaunā klavesīniste Gertruda Jerjomenko,  informēja "Latvijas koncertu" sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Koncerta programmā tiks atskaņoti darbi, kas saistāmi ar Kurzemes galma kapelas darbību aptuveni no 1680.gada līdz 1790.gadam, klausītājiem dodot iespēju pārliecināties par tās vadītāju, komponistu un mūziķu virtuozitāti un radošo profesionālismu. Programmās varēs dzirdēt Johana Fišera svītu no krājuma "Tafelmusik". Komponists to sarakstījis, vēl Kurzemes hercoga Frīdriha Kazimira kapelmeistara godā esot.

Skanēs Johana Ādama Hillera duets no kantātes "Ta Simta Dzeesma". Ar šo skaņdarbu viņš savu vārdu zelta burtiem ierakstījis latviešu mūzikas vēsturē kā pirmās latviešu valodā sacerētās kantātes mūzikas autors. Savukārt vijoļspēles virtuoza, galma koncertmeistara un komponista Franča Ādama Feihtnera vijoļkoncerta "Es dur" atskaņojums pirmo reizi kopš 18.gadsimta notiks ar vēsturiskajiem instrumentiem.

Georga Filipa Tēlemaņa koncerts flautai un orķestrim ilgu laiku bija pazudis, vienīgā saglabājusies kopija bija nopietni bojāta. Pēc pamatīgas un rūpīgas skaņdarba rekonstrukcijas tas atkal skanēs pēc vairāku gadsimtu pārtraukuma. Koncertā neizpaliks arī Emanuela Baha ugunīgās partitūras.

Koncerts Rundāles pilī sāksies plkst.18.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jaunais vācu komponists

Tiem jaunajiem talantiem vajadzētu būt ap gadus 250 - 300 veciem.
Lai veselība radīt vēl jaunus skaņdarbus!

pirms 7 gadiem, 2013.07.05 22:54

Vietējās ziņas