Rundāles pilī nākamnedēļ spriedīs par pilīm un muižām kā mantojumu nākotnei 2

Atzīmējot Latvijas Piļu un muižu asociācijas 20 gadu jubileju, pēc nedēļas, 24.septembrī, Rundāles pilī notiks starptautiska zinātniska konference "Pilis un muižas - mantojums nākotnei", portālu informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Vineta Vintere.

Konferences mērķis ir izvērtēt paveikto Latvijas piļu un muižu mantojuma saglabāšanā un uzturēšanā pēdējās desmitgadēs, kā arī atklāt jaunus ceļus piļu un muižu apzināšanā, atpazīstamības veicināšanā un iekļaušanā kultūras un ekonomikas aktīvā apritē gan Latvijā, gan plašākā Baltijas jūras un Ziemeļeiropas reģionā.

"Pēdējie gadu desmiti iezīmē ne tikai aizvien pieaugošu interesi par kultūras mantojuma saglabāšanu un aktīvu iekļaušanu ikdienas dzīves apritē, bet arī pāreju uz jaunu pieeju izpratnē par mantojuma lomu un vērtību sabiedrībai kopumā un tās atsevišķam indivīdam, uzsverot, ka mantojums nav tikai pagātnes saglabāšana, tas ir darbības un ieguldījumu lauks šodien un nākotnē," komentēja Vintere.

Pēc viņas paustā, pārliecība par kultūras mantojuma nozīmi nākotnē ļauj saskatīt pareizākos risinājumus tā izmantošanai un pārvaldībai šodien.

Konferencē uzstāsies piļu un muižu mantojuma eksperti un nozares profesionāļi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Zviedrijas un Vācijas. Vintere skaidroja, ka konferencē pārstāvētās tēmas atsegs gan mūsdienīgas idejas piļu un muižu saglabāšanā un izmantošanā visas sabiedrības interesēs, gan arī sniegs plašu kontekstu dziļākas izpratnes veidošanai par šīs mantojuma daļas nozīmīgumu un vērtību pagātnē, mūsdienās un nākotnē Latvijā un Eiropā.

Konferencē aicināti piedalīties gan kultūras pieminekļu saimnieki un sargātāji, gan lietotāji un apmeklētāji. Konference notiks gan klātienē, gan tiešsaistē.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kristīna

Kād nozīme pilis un muižas atjaunot lai tas kalpotu par objektu pa kuru vazāties un apskatītu aristokrātu terpos un butaforijas interjēros?
No tā visa mūsu strēlnieki vēl nesen mūs atbrīvoja -no mūsu izkalpinātājiem ,kuri paralēli pilīm šeit būvēja tās ārzemēs par baltslāvu sviedriem.
Ja viņām jakalpo sabiedrības interesēm tad tajās javeido kondotorijas ,cukura ražošanas uzņemumi un citi ražošanas veidi.Sanatorijas .Pansionāti.
Citādi drīz uzkāpsiet uz tā paša grābekļa -kad viņas dedzināsim un postīsim!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.14 13:45

Vests

Jā,jā Kristīnīt,ideja.Pārvētīsim Rundāles pili par baroka laiku konditoreju+suši tūristiem.Starp citu kurā klasītē mācies,ja vispār mācies?

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.29 14:38

Vietējās ziņas