Rundāles pilī notiks Liepājas Simfoniskā orķestra un Vestarda Šimkus koncerts

Rundāles pils Baltajā zālē šodien plkst.17 notiks Liepājas Simfoniskā orķestra un Vestarda Šimkus koncerts, kurā skanēs Ludviga van Bēthovena, Ērika Ešenvalda un Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbi, informēja pasākuma rīkotāji.

Bēthovens savu Trešo klavierkoncertu sāka rakstīt 1800.gadā, laikā, kad komponists sāka zaudēt dzirdi. "Vētrainas un nemierpilnas pasāžas koncertā mijas ar maigumu un liriskumu. Kamēr Bēthovens šķietami izceļo emociju gammu no traģēdijas līdz komēdijai, viņa darba pamatā ir apņēmība parādīt to, ka klavieres var skanēt tikpat spēcīgi un izteiksmīgi kā orķestris tām apkārt," skaņdarbu aprakstīja koncerta rīkotāji.

Ešenvalda 2007.gadā rakstītās "Noktirne simfoniskajam orķestrim" tapšanu komponistam rosinājušas gan 20.gadsimta pirmās puses beļģu sirreālista Renē Magrita gleznas, gan amerikāņu dzejnieces Sāras Tīsdeilas teksti.

Savukārt Mocarta "Hafnera simfonija nr.35", kas skanēs koncerta otrajā daļā, sākotnēji kā veltījums Zalcburgas mēram Zigmundam Hafneram radīta divu nedēļu laikā kā sešdaļīga serenāde-simfonija, bet jau pusgadu vēlāk, veicis dažādus labojumus, komponists to piedāvāja kā jaunu darbu, kurš pirmatskaņojumu piedzīvoja 1783.gadā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas