Rundāles pilī piektdien uzstāsies pasaules mēroga operdīva Marina Rebeka

Koncertciklā «Kopā» izcili Latvijas operas mākslinieki solo programmās viesosies skaistākajās Latvijas pilīs un kultūrvēsturiskajās vietās. Koncertiem būs iespējams sekot gan klātienē, gan tiešraidēs Latvijā un pasaulē. Piektdien, 31. jūlijā, Rundāles pilī uzstāsies pasaules mēroga operdziedātāja Marina Rebeka, portālu informēja projekta komunikācijas vadītāja Inga Vasiļjeva.

«Kāpēc tas nosaukums ir tāds – «Kopā»? Tāpēc, ka jēdzienam «kopā» gan šajā laikā, gan vispār ir kaut kāda tāda īpaša nozīme. It kā mēs neesam kopā, mums jābūt katram atsevišķi. Bet arī šī darīšana kopā – gan mūzika, gan skaistais vēsturiskais mantojums, gan arī tie cilvēki, kas šo visu padara iespējamu – tas ir milzīgs kopums,» skaidro projekta idejas autore Daina Markova.

Koncertcikla pirmais koncerts ar tenora Aleksandra Antoņenko un pianista Reiņa Zariņu uzstāšanos jau izskanējis 16. jūlijā Rīgas pilī. 31. jūlijā Rundāles pilī notiks pasaulslavenā soprāna Marinas Rebekas koncerts, 14. augustā Melngalvju namā koncertēs baritons Jānis Apeinis un soprāns Perīna Madefa, 27. augustā Jelgavas pilī – operdziedātāja Sonora Vaice, bet ciklu noslēgs Andreass Bauers-Kanabass ar koncertu 17. septembrī Mazajā Ģildē Rīgā.  Uz šiem koncertiem iespējams iegādāties biļetes klātienes apmeklējumam vai skatījumam tiešraidē. Koncertcikla «Kopā» ieraksti būs skatāmi LMT Viedtelevīzijā, lietotnē «LMT Straume» un internetā.

Latvijas dziedātājā Marina Rebeka šobrīd veido spožu starptautisko karjeru. Viņu pamatoti uzskata par vienu no šībrīža labākajām Verdi operas «La Traviata» titulvaronēm, Marina Rebeka slavēta par sniegumu Bellīni operās «Norma» un «Pirāts», Doniceti operā «Anna Boleina», Guno operā «Fausts», Verdi operās «Simons Bokanegra» un «Trubadūrs», Čaikovska operā «Jevgeņijs Oņegins».

2019./2020. gada sezonā Marina uzstājas Tulūzas Kapitolija teātrī, Hamburgas Valsts operā, Zalcburgas festivālā, Vīnes Valsts operā, Dortmundes «Konzerthaus», Milānas «Teatro alla Scala». Viņa nesen guvusi lielus panākumus arī Parīzes mākslas un dejas centrā «Éléphant Paname», Bordo Nacionālajā operā un festivālā «Maggio Musicale Fiorentino».

Pirms dažiem gadiem Marina Rebeka izveidoja pati savu skaņu ierakstu namu «Prima Classic», kas izdevis dziedātājas trešo soloalbumu Spirito, kā arī Verdi operas «La Traviata» ieskaņojumu. 2020. gada janvāra vidū pasaulē nāca Marinas ceturtais soloalbums «Elle», kurā iekļautas franču komponistu operu ārijas. Dažas dienas vēlāk starptautiska prominentu mūzikas kritiķu žūrija piešķīra dziedātājai prestižo ICMA (Starptautiskā klasiskās mūzikas balva) kā gada mūziķei.

Mūzikas speciālisti salīdzina Marinas Rebekas dziedājumu ar cīruļu un lakstīgalu dziesmām, atrod īpatnus salīdzinājumu (krūšu reģistrs kā tumšs vīns), bet, iespējams, labāko vērtējumu var lasīt «Opéra Magazine», kur Marina nosaukta vienā virknē ar Mariju Kallasu, Džoanu Sazerlendu, Beverliju Sillsu, Montserratu Kavaljē un Mariellu Deviu. Plašais repertuārs un balss daudzveidīgās iespējas lirisma un dramatisma galējās sfērās ļauj jau patlaban uzskatīt Marinu Rebeku par absolūto soprānu – soprano assoluta.

Marinas Rebekas koncerta programmā šo piektdien Rundāles pils Baltajā zālē skanēs populāru Džuzepes Verdi un Džakomo Pučīni  operu ārijas.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un LMT, koncertus rīko «HDPD Productions & Dreams».

Plašāka informācija par koncertiem https://www.facebook.com/koncertuciklsKOPA/

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas