Rundāles pilī rīko teatralizētu ekskursiju «Galantā laikmeta dāmu noslēpumi» 8

8. martā no plkst. 18 līdz 19 Rundāles pils muzejs aicina dāmas kopā ar pavadoņiem, mammas ar meitām un draudzeņu kompānijas apmeklēt teatralizētu ekskursiju Rundāles pils muzejā, kuras laikā tiks atklāti dāmu noslēpumi galantajā laikmetā, «Bauskas Dzīvi» informē Ilze Kusiņa, Rundāles pils muzeja komunikācijas speciāliste

Ekskursijas iecerētas latviešu un krievu valodā.

Apgaismības laikmets, galantais laikmets, sieviešu gadsimts – tā tiek dēvēts 18. gadsimts mūsdienās. Sākotnēji visās dzīves jomās noteicēji bija vīrieši, bet galantajā laikmetā sabiedriskajā dzīvē sievietes sāka spēlēt aizvien ievērojamāku lomu. Tieši 18. gadsimts zināms ar ietekmīgām sievietēm – valdniecēm un karaļu favorītēm, kas spēja būtiski ietekmēt valsts ārējo un iekšējo politiku.

«Autentiskā pils atmosfērā un romantiskā puskrēslā, kas valda pilī pēc saulrieta, teatralizētās ekskursijas ietvaros būs iespējams uzzināt par ietekmīgākajām 18. gadsimta Kurzemes sievietēm Eiropas vēsturē. Pastaigājoties pa hercogienes apartamentiem, Rundāles pils viesiem būs ļauts ielūkoties galantā laikmeta sievietes pasaulē. Hercogienes buduārā, kur savulaik notika teju brīnumainas pārvērtības, atklāsim rokoko laikmeta modes nianses un ģērbšanās īpatnības, būs iespēja nedaudz apgūt vēdekļu valodu,» skaidro Ilze Kusiņa.

Komunikācijas speciāliste informē, ka ekskursijas laikā par minētajām tēmām stāstīs «Vēsturisko rekonstrukciju studijas «Rokoko»» vadītāja Elīna Kuzņecova. Šīs biedrības dalībnieki jau daudzus gadus pēta vēsturi, padziļināti pievēršoties vēsturiskajiem tērpiem un aksesuāriem, un piedalās dažādos izglītojošos un izklaides pasākumos galvenokārt Rundāles pilī un Zemgales muižās, orientējoties uz Kurzemes hercogistes pastāvēšanas laiku.

Interesenti šajā dienā varēs iegādāties Rundāles pils muzeja izdevumu «Dievinātā Doroteja», kas vēsta par Kurzemes hercogieni Doroteju. Grāmatas citāti kā ceļa stabiņi iezīmē šīs brīnumainās sievietes mūžu, nodzīvotu laikmetu griežos, kad bruka vecā feodālā pasaule un Lielā franču revolūcija un Napoleona epopeja ievadīja jaunu pasaules kārtību.

Pasākuma noslēgumā ekskursijas dalībnieki aicināti izbaudīt romantiskas vakariņas kafejnīcā “Ozollāde”. Vakariņas nav iekļautas ekskursijas cenā. Galdiņu rezervācija – pa tālruni 29105356

Uz teatralizēto ekskursiju biļetes jāiegādājas Rundāles pils muzeja e-biļešu vietnē e-tickets.rundale.net, informē I. Kusiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

no Rīgas braukušie

Trīs nedēļas atpakaļ, sestdienā, ar vācu draugiem piebraucām pie pils lai novietotu mašīnu kādā no stāvlaukumiem un dotos ekskursijā uz pili. Piesnigušajos, ar barjerām nožogotajos, stāvlaukumos iekļūt nebija iespējams. Neizpratnē grozot galvas brīdi padomājām, skatoties uz apstāšanās aizlieguma zīmēm ceļa malās, risinājumu neraduši devāmies atpakaļ uz Rīgu. Viens no vāciešiem izmeta...pie mums Ziemeļos, viesi bija no Libekas, gandrīz viss aizliegts, pie jums pilnīgi viss, ejat pa priekšu. Visvairāk nesaprotams ka neredzējām nekādu paskaidrojošu informāciju, nožēlojami, vairāk uz turieni nebrauksim.

pirms gada, 2019.03.04 12:29

sara

Droši vien gribējāt mašīnu noparkot pils muzeja darbinieku autostāvvietā. Bet ir 2 lieli publiski laukumi; žēl, ka nezinājāt. Nespēju noticēt, ka ZIEMĀ tie vispār būtu aizņemti. Pārbraucot Rundālē tiltiņu, uzreiz jāgriežas pa kreisi. Pēc 100 m pa kreisi ir lielais stāvlaukums, bet apm. 50 m iepriekš - mazākais ( tad jānogriežas pa labi ).Brīnos, vai tāda kā jūsu situācija vispār ir iespējama. Taču - kas viss dzīvē negadās...

pirms gada, 2019.03.04 19:35

to rīdziniekiem

Jums viss ir slikti dzimtajā Latvijā. Nekad un nekas jūs neapmierina, vienmēr kritika. Labi ir tikai ārzemēs, bet Dzimtene ir viena mēslu bedre. Bet pirms ekskursijas paskatīties Inernetā nav lemts? Vai arī Latvijas internets nav labs?

pirms gada, 2019.03.05 13:24

no Rīgas braukušie

Tur jau tā lieta ka gribējām apstāties vienā no diviem tukšajiem publiskajiem laukumiem, tur netikām iekšā, pulkstens bija 10. 30 min. Negribu nevienam pārmest un pelt, vienkārši sajūta bija riebīga un Latvijā nebūt viss nav slikti, ne par to runa. Nu,tā gadās, sanāk kā vienmēr.

pirms gada, 2019.03.05 15:17

šeit

http://rundale.net/noklusana/ zemāk esošajā shēmā divi (no trim) ar "P" burtu apzīmētajiem stāvlaukumiem, ziema vai vasara, ir pieejami visiem un NAV norobežoti.

pirms gada, 2019.03.06 08:41

Lauki

Vispār jau Rundāle nav Rīgas centrs, bet parasti lauki, kur var atrast vietu, kur apstāties pat, ja neprot atrast stāvlaukumu. Un kādu gabaliņu vienkārši paiet kājām!

pirms gada, 2019.03.06 13:00

Krizdole

Publiskie stāvlaukumi pie pils NEKAD nav bijuši ar barjeru vai kādu nebūt citu aizžogojumu. Ja gribējāt tikt darbinieku stāvlaukumā, tad tur tiešām netiksiet- barjera priekšā ;)

pirms gada, 2019.03.06 15:13

hi hi hi

tas no Rīgas braukušais taču varēja doičlenderiem apskaidrot,ka viņi nokļuvuši glupzemē !

pirms gada, 2019.03.07 13:52

Vietējās ziņas