Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pils atjauno medību parka kokaudzi

Meža parka uzlabošanas un attīrīšanas darbi Rundāles pils teritorijā tuvojas noslēgumam. Saglabājoties labiem laikapstākļiem, nākamnedēļ varētu beigt koku zāģēšanu un izvešanu, portālu informē inženieris un mežkopis Māris Sīmanis.
 
Apjomīgajam projektam finansējumu piešķīrusi Kultūras ministrija. Šoruden plānots noslēgt divus no projekta posmiem – meža parka meliorācijas vienkāršotu rekonstrukciju un slimo, bojāto koku izzāģēšanu un izvešanu. Darbi sākti septembra sākumā, un līdz šim paveikta aptuveni puse paredzētās meliorācijas rekonstrukcijas, kā arī 90 – 95 procenti meža parka attīrīšanas, tā spriež M. Sīmanis, kurš uzrauga koku izciršanu un izvešanu. Viņš noteic, ka jāizved vēl izgāztie celmi un jāsalasa zari – jāsakopj mežs, atstājot veselīgo jaunaudzi.

Rekonstrukcijas projekta otrā daļa – meža parka papildināšana ar jauniem stādījumiem un celiņu izveide – plānota nākamā gada pavasarī. Muzeja speciālisti kopā ar brīvprātīgajiem varēs iesaistīties parka atjaunošanā un apstādīšanā.

Abās projekta daļās paredzēts atjaunot Rundāles pils baroka dārza meža parka daļu kā neatņemamu arhitekta F. B. Rastrelli ieceres sastāvdaļu – medību parka kokaudzi – un padarīt to pieejamu apmeklētājiem.

Pamatojoties uz dendrologa Andreja Svilāna slēdzienu, Rundāles pils meža parkā esošos parastos ošus skārusi ‘chalara fraxinea’ infekcija. Pēdējo gadu laikā ošu slimība ir pieņēmusi katastrofālus apmērus, kļūstot par draudu gājējiem. Koku krišana notiek pat nelielās vēja brāzmās. Tāpēc bija nepieciešams izcirst visus ošus, gobas un vīksnas.

UZZIŅAI
Iepirkumā par pils meža parka meliorācijas sistēmas vienkāršotu rekonstrukciju sešu pretendentu konkursā uzvarēja SIA «FEAS» no Rīgas ar 26 889 latu līgumcenu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli;

SIA «AJ Energy» no Jelgavas par 72 700 latiem sakopj Rundāles pils meža parku, izzāģējot slimos, bojātos un bīstamos kokus un sakopjot pamežu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas