Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pils beidzot ir gatava 3

Mākslas muzeja «Rīgas Birža» konferenču zālē trešdien, 21. maijā, notiks preses konference par Rundāles pils restaurācijas pabeigšanu. Tajā piedalās Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, grāfs Teodors Mēdems, restaurators Gunārs Grīnfelds, diriģents Māris Kupčs, informē Inga Biļēviča, Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste.

Rundāles pils 278. dzimšanas dienā 24. maijā atklās pilnībā restaurēto un iekārtoto hercoga Ernsta Johana bibliotēku, kā arī grāfa Teodora Mēdema dāvinājumu izstādi «Kurzemes hercogiene Doroteja un grāfu Mēdemu dzimta» un Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstādi par Kurzemes hercogu Ketleru bibliotēku «Ex Bibliotheca Ducis Curlandiae».

Pēdējā restaurētā interjera atklāšana un Rundāles pils restaurācijas noslēgums ir ļoti nozīmīgs notikums Latvijas kultūrā. Atjaunošanas noslēguma noslēdzošo posmu finansēja Borisa un Ināras Teterevu fonda «Rundāles pils restaurācijas pabeigšana 2010 – 2014» programma. Atjaunotā pils apmeklētājiem būs pieejama no 25. maija.

Rundāles pils ir visapmeklētākais muzeja ansamblis Latvijā, kas atvērts visu gadu un katru dienu, kā arī viens no populārākajiem ārvalstu tūristu mērķiem.

Pils restaurācijas pabeigšana varēja notikt, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda programmai, kuras galvenās vadlīnijas paredzēja vairāku vēsturisko interjeru pilnīgu restaurāciju. Rundāles pils iekļaujas pasaules kultūras mantojuma izcilāko objektu sarakstā kā unikāla baroka un rokoko arhitektūras pērle līdzās Pēterhofas pils ansamblim pie Sanktpēterburgas, Potsdamas piļu kompleksam Vācijā un Versaļas pils ansamblim Francijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

I.K.

Paldies Lancmanim un sponsoriem! Kā Latvijai un Rundāles pilij ir paveicies ar šiem cilvēkiem! Līdz pēdējam sīkumam atbildīgi, nesavtīgi un godprātīgi padarīts darbs! Lai prieks apmeklētājiem!

pirms 6 gadiem, 2014.05.20 09:00

ciemos biju

prieks par skaistumu jebkuraa gadalaikaa

pirms 6 gadiem, 2014.05.20 23:43

Vietējās ziņas