Rundāles pils Dārznieka mājā aplūkojama krāšņa īrisu kolekcija

Līdz svētdienai, 13. jūnijam, Rundāles pils Dārznieka mājā būs aplūkojama stelpietes Ilgas Viņķeles selekcionēto lielziedu īrisu izstāde, portālu informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa.

I. Viņķele audzē bārdainos īrisus (‘Iris barbata’) – gan augstos, gan zemos – un ir vienīgā, kuras radītās īrisu šķirnes iekļautas Latvijas šķirņu virtuālajā Slavas zālē.

Ar īrisu audzēšanu kundze nodarbojas divdesmit piecus gadus. Pievērsusies tai pēc aiziešanas pensijā vēl pēc vecajiem standartiem – 55 gadu vecumā. Ilga Viņķele intervijā izdevumam «Santa» atceras pirmo īrisu šķirni, ko nopirkusi kādā no izstādēm, – ceriņkrāsas ‘Amethyst Flame’. Stāds maksājis trīs latus, un trūcīgajos deviņdesmitajos gados tas nemaz nav bijis lēti. Īrisi toreiz bija modes puķe, arī Ilgai drīz vien bijis āķis lūpā un ar to, ko varēja nopirkt Latvijā, vairs nepietika, jaunas šķirnes sākusi meklēt un pasūtīt arī ārzemēs, lielākoties īrisu lielvalstī ASV, «Cooley’s» un «Sutton’s» firmās, kur viens jauno, moderno šķirņu stāds maksā līdz pat 60 – 75 ASV dolāriem.

Sestdien, 12. jūnijā, no pulksten desmitiem līdz četriem pēcpusdienā kolekcionāre I. Viņķele būs sastopama arī izstādē uz vietas, kur sniegs vērtīgus padomus šo kontrastiem bagāto ziedu audzēšanā. Turpat puķu mīļotāji varēs iegādāties arī stādamateriālu.

I. Kusiņa paskaidroja, lai aplūkotu ziedu daili, būs nepieciešams iegādāties franču dārza ieejas biļete.

Piknika laukumā jau vairākus gadus aug Ilgas Vinķeles selekcionētā īrisa šķirne 'Rundāle', ziedus visā to košumā iespējams aplūkot jau šobrīd.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas