Rundāles pils franču dārzā norisināsies stādu un dārza preču gadatirgus 4

Dārza svētki Rundāles pilī ik gadu ir gaidīts pasākums, jo tie notiek pašā rožu ziedēšanas pilnbriedā, taču šoreiz pandēmijas dēļ tie izpaliks, jo pārcelti uz nākamā gada 3. jūliju. Ziedu mīļotāji Rundāles pilī īpaši gaidīti 4. jūlijā, kad franču dārzā norisināsies stādu un dārza preču gadatirgus, portālu informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa.

«Lai atbalstītu stādu un dārza preču tirgotājus, kuri gadu no gada piedalījās mūsu Dārza svētkos, esam nolēmuši šajā gadā organizēt stādu un dārza preču tirgu,» teic Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse. Viņa atzīmē, ka līdztekus andelei nenotiks ne muzikāli, ne teatrāli priekšnesumi, kā tas bijis citkārt. Visa uzmanība tiks pievērsta tikai dārzam un tā kopšanai. Sestdiena, 4. jūlijs, būs diena, kas īpaši veltīta dārzkopjiem, dārzu mīļotājiem un dārzkopības profesionāļiem. 

I. Kusiņa atklāja, ka tirgum pieteikušies vairāk nekā 40 stādaudzētāju ar plašu stādu sortimentu. Apmeklētāji varēs iegādāties rožu, lavandas, dažādu ziemciešu un pat melleņu stādus. Blakus stādaudzētājiem preces piedāvās arī dārza instrumentu un dekoru tirgotāji.

Ievērojot valstī joprojām pastāvošos fiziskās distancēšanās nosacījumus, tirgotāji būs izvietojušies vairākās parka alejās,tāpēc interesentus laipni aicinām izstaigāt visu franču dārza teritoriju, lai atrastu skaistākos stādus un noderīgākās preces, vienlaikus baudot gan rožu krāsas un smaržas, gan visu citu puķu un, protams, arī ziedošo kokaugu krāšņumu.

Tirdzniecības dienā pie Dārznieka mājas būs apskatāma astilbju izstāde, ko piedāvās stādaudzētava «Baižas». Ekspozīcija tiks atvērta jau 3. jūlijā un turpināsies līdz 5. jūlijam. Stādaudzētavas pārstāve Zane Zeltiņa norāda, ka izstādes laikā apmeklētāji var nolūkot tīkamāko astilbju šķirni, un, ja tā nebūs pieejama tirdzniecības vietā, to varēsit iegādāties izstādes noslēguma dienā 5. jūlijā.

Labos laikapstākļos ziedu izstādes noslēgumu bagātinās muzikāli priekšnesumi. Svētdien, 5. jūlijā, ja netraucēs nokrišņi, Rundāles pils franču dārzā muzicēs pieci pūtēju orķestri: «Cēsis», «Bauska», «Dobele», «Dikļi» un Latvijas Universitātes pūtēju orķestris. No plkst. 14 mūzika skanēs vairākās rožu dārza vietās, bet plkst. 16 Zaļajā teātrī orķestri sapulcēsies vienkopus, lai klausītājus iepriecinātu ar noslēguma koncertu.

Iegādājoties ieejas biļeti franču dārza apskatei, muzikālie priekšnesumi un ziedu izstāde apmeklētājiem būs pieejami bez maksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Gerdai

..tikai stādu un dārza preču tirgus (ja nav skaidri saprasts iepriekš uzrakstītais)...

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.26 15:14

sperda

ķīnu krokši buus- apavi dārzam!.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.27 00:11

Vietējās ziņas