Rundāles pils franču dārzā pirmo reizi būs apskatāma astilbju izstāde

No 3. līdz 5. jūlijam Rundāles pils franču dārzā pie Dārznieka mājas pirmo reizi būs apskatāma astilbju izstāde, ko nodrošinās stādaudzētava «Baižas», portālu informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Ilze Kusiņa.

Viņa atklāja, ka stādaudzētava «Baižas» atrodas Krimuldas novada Inciemā. 2004. gadā to nodibināja Zane Zeltiņa (agrāk Baiža) un tā veidojusies kā ģimenes uzņēmums. Aizvadīto gadu laikā izveidojusies plaša un interesanta ziemciešu kolekcija, tajā ir vairāk nekā 1500 nosaukumu, tajā skaitā vairāk nekā 150 flokšu šķirņu, vairāk nekā 100 astilbju šķirņu, vairāk nekā 100 dažādu graudzāļu. Plašs ir akmens dārziem un kapiem piemēroto augu piedāvājums. Stādus var iegādāties uz vietas audzētavā, taču 4. jūlijā – arī stādu tirdziņā Rundāles pils franču dārzā.

Izstādē apmeklētāji varēs apskatīt, salīdzināt un novērtēt vairāk nekā 30 šķirņu astilbes. Noslēguma dienā, 5. jūlijā, izstādes augus būs iespējams iegādāties.

Jau ziņojām, ka sestdien, 4. jūlijā, no pulksten 10 līdz 18 Rundāles pils franču dārzā norisināsies stādu un dārza preču tirgus. Šajā dienā būs laipni gaidīti gan apmeklētāji, kas vēlas tikai apskatīt parku, gan arī dārzu mīļotāji, kas vēlas nopirkt stādus un noderīgas lietas sava dārza kopšanai.

Stādu tirdziņā piedalīsies vairāk nekā 40 stādaudzētāju ar plašu stādu sortimentu. Apmeklētāji varēs iegādāties rožu, lavandas, dažādu ziemciešu un pat melleņu stādus. Blakus stādaudzētājiem preces piedāvās arī dārza instrumentu un dekoru tirgotāji.

Ievērojot valstī joprojām pastāvošos fiziskās distancēšanās nosacījumus, tirgotāji būs izvietojušies vairākās parka alejās, tāpēc interesenti ir laipni aicināti izstaigāt visu franču dārza teritoriju, lai atrastu skaistākos stādus un noderīgākās preces, vienlaikus baudot gan rožu krāsas un smaržas, gan visu citu puķu un, protams, arī ziedošo kokaugu krāšņumu.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas