Rundāles pils franču dārzs atkal ir pieejams apmeklētājiem 7

Pēc valdības pieņemtajiem sociālās distancēšanās un publisku pasākumu norises ierobežojumu atvieglojumiem Rundāles pils atsākusi publisko darbību, atverot franču dārzu, bet no pirmdienas, 18.maija, daļēji būs pieejams arī muzejs, portālu informēja muzeja komunikācijas speciāliste Ilze Kusiņa.

Apmeklētāji gaidīti Rundāles pils franču dārzā, kur pašlaik pilnā plaukumā ir tulpes, sāk ziedēt dekoratīvie augļukoki.

I. Kusiņa atzīmēja, parka viesiem jāņem vērā, ka apmeklējuma kārtība būs citāda nekā pirms ārkārtējā stāvokļa. Pirmkārt, ir noteikta atsevišķa ieeja un izeja, lai cilvēku plūsma šajos virzienos nekrustotos. Franču dārzā būs iespējams iekļūt pa dārza centrālo ieeju (austrumu pusē pie pils), savukārt izeja atradīsies dārza rietumu pusē – pie Dārznieka mājas. Muzeja darbinieki īpaši aicina ievērot teritorijā un dārzā izvietotās informatīvās norādes un noteikto kustības plūsmu.

Verot durvis apmeklētājiem, arī Rundāles pils muzejs piedalās kopējā muzeju informatīvajā kampaņā #TiekamiesTagad. Tās ietvaros apmeklētāju ērtībai muzejā būs izvietoti spilgti dzelteni vienota dizaina informācijas materiāli, kas veidoti atbilstoši valstī noteiktajām sanitārā protokola prasībām un aicina apmeklētājus rūpēties, lai viesošanās pilī un dārzā būtu droša gan pašiem, gan apkārtējiem cilvēkiem. Kampaņu #TiekamiesTagad organizē Latvijas muzeju biedrības biedri.

Lai samazinātu muzeja darbinieku un viesu savstarpējo kontaktu, pirms apmeklējuma I. Kusiņa aicina iegādāties e-biļeti, izmantojot biļešu vietni muzeja mājaslapā www.rundale.net. Pēc darījuma noslēgšanas iegādātā biļete tiks nosūtīta uz norādīto e-pasta adresi. To būs iespējams uzrādīt kontrolierim gan elektroniskā veidā, gan izdrukātu.

Ievērojot visus drošības noteikumus, 18.maijā, kas zīmīgi sakrīt ar Starptautisko muzeju dienu, tiek plānots atvērt apmeklētājiem arī daļu no Rundāles pils muzeja pamatekspozīcijas - t. s. Mazo loku. Apmeklējot muzeju, tāpat kā parkā, viesiem būs jārēķinās ar dažādiem drošības nosacījumiem un izmainītu kustības plūsmu telpās. Pirms muzeja vai parka apmeklējuma aicinām ielūkoties muzeja mājaslapā un iepazīties ar aktuālo informāciju, kas jāņem vērā apmeklētājiem, kamēr valstī joprojām pastāv ārkārtējā situācija. Plašāka informācija atrodama muzeja mājaslapā www.rundale.net un muzeji.lv


Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ezera Sonāte

Harijs - "Klausoties frančus es ģībstu" ...

pirms gada, 2020.05.14 14:49

limuzins

-Jānu nakts krasaa, kaa teica Laasmiņa-Kalniņš, es ģibstu!, aizved mani uz Muname'ģi!)))

pirms gada, 2020.05.14 17:14

Uzvards

Forši, ka zied, laikam tāpēc, ka pie kūts, manējā gan šogad nosala...

pirms gada, 2020.05.16 00:09

Pilsētnieks

Bijām parkā piektdien. Tulpes ir fenomenālas. Ļoti skaisti izskatās krāsainie dzīvžogi. Viss plaukst un zied.
Ļoti skaisti. Domāju, neviens nenožēlos. Jā, tobrīd pa visu parku bijām ap 20 cilvēku, tā ka nekādus draudus sev nejutām. Tas, ka maz cilvēku, ļauj beidzot izbaudīt parka visā tā skaistumā, klusumā un mierā.

pirms gada, 2020.05.16 13:15

Vietējās ziņas