Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pils meža parka glābšanas projektā palielina darbu apjomu

Valsts aģentūras (VA) "Rundāles pils muzejs" iepirkumā par papildu darbu veikšanu Rundāles pils meža parka sakopšanā par partneri izraudzīts līdzšinējais darbu veicējs - SIA "AJ Energy" no Jelgavas, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) paziņojums.

SIA "AJ Energy" piedāvātā kopējā līgumcena par papildu darbiem Rundāles pils meža parka sakopšanā ir 12 270 lati, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), taču saskaņā ar iepirkuma datiem faktiskās darbu izmaksas var atšķirties, jo apjoms tiks precizēts, pēc darbu izpildes veicot kokmateriālu uzmērīšanu.

Starp papildu darbiem iekļauta vētras nolauzto un bojāto koku zāģēšana, sagarināšana un izvešana no meža parka, bet līgumcena aprēķināta, ievērojot pretendenta piedāvāto cenu par vienu vienību (kubikmetrā) un prognozēto kokmateriālu apjomu.

Savukārt Rundāles pils muzeja iepirkumā par novadgrāvīšu izveidi pils meža parka pastaigu bosketos divu pretendentu konkursā uzvarējusi Jelgavā reģistrētā SIA "Bauskas meliorācija" ar 4110 latu līgumcenu, neskaitot PVN, liecina IUB paziņojums.

Jau ziņots, ka augustā Rundāles pils muzeja iepirkumā noskaidrots, ka SIA "AJ Energy" no Jelgavas par 72 700 latiem sakops Rundāles pils meža parku, īstenojot slimo, bojāto un bīstamo koku izzāģēšanu un pameža sakopšanu, liecina IUB paziņojums.

Rundāles pils muzeja pārstāve Ruta Biļeviča aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka meža parka sakopšanas projekts tika izstrādāts jau pirms dažiem gadiem, bet finansējuma trūkuma dēļ tā īstenošanu nācās atlikt. "Šogad tika sperts liels solis meža parka sakārtošanā - ar Kultūras ministrijas (KM) palīdzību tika piešķirti līdzekļi tā glābšanai. Pils meža parka glābšanas projekts ietver mērķus un uzdevumus, kas aktualizējušies tieši pēdējos trīs gados," skaidroja muzeja pārstāve.

Pamatojoties uz dendrologa Andreja Svilāna slēdzienu, Rundāles pils meža parkā esošos parastos ošus skārusi "chalarafraxinea" infekcija dažādās slimības attīstības fāzēs. Pēdējo gadu laikā ošu slimība ir pieņēmusi katastrofālus apmērus - kaut arī tā bija fiksēta jau 1997.gadā, slimība nebija apņēmusi visu parka teritoriju un neradīja aktuālus draudus gājējiem. Tagad process ir paātrinājies un koku krišana notiek pat nelielās vēja brāzmās.

Nepieciešams izcirst visus ošus, gobas un vīksnas, jo vējš apdraud to izgāšanu jau tuvāko gadu laikā. Līdz šim muzeja iesāktie meža parka atjaunošanas darbi nav nesuši lielus panākumus, jo daļa jauno kociņu tika nolauzti, krītot slimajiem kokiem, turklāt mežs lēnām pārpurvojas. KM finansējums paredz arī meliorācijas veikšanu, kura realizācija, tāpat kā koku izciršana, sekmīgi notiek arī šobrīd, skaidroja Biļeviča.

Viņa informēja, ka kopš septembra sākuma darbus mežā sāka SIA "AJ Energy". Savstarpējās sadarbības līgums paredz slimo, bojāto un bīstamo koku izzāģēšanu, kā arī pameža sakopšanu, atstājot veselīgo jaunaudzi. Tāpat darbus jau sākuši arī SIA "FEAS" strādnieki, kuru uzdevums ir veikt meža parka meliorācijas sistēmas vienkāršotu rekonstrukciju.

Rundāles pils muzeja iepirkumā par pils meža parka meliorācijas sistēmas vienkāršotu rekonstrukciju sešu pretendentu konkursā uzvarējusi SIA "FEAS" no Rīgas ar 26 889 latu līgumcenu, neskaitot PVN.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas