Rundāles pils pagalmā būs apskatāmi antīkie automobiļi

Sākot no pavisam agrīniem 20. gadsimta 20. gadu paraugiem līdz 1980. gadu «youngtimer» klases spēkratiem, sestdien, 17. augustā, būs apskatāmi Rundāles pils pagalmā.

Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotajā seno spēkratu salidojumā savu dalību apstiprinājušas vairāk nekā 100 ekipāžas,portālu informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas Rīgas Motormuzeja vadītāja vietnieks, Latvijas Antīko automobiļu kluba vadītājs Agris Šmits.
Viņš atklāja, ka dienas pirmais cēliens tiks aizvadīts ikgadējā pasākumā Rīgā, pēc tam salidojuma dalībnieki brauks uz Rundāles pili, kur teritorijā sāks rindoties jau no pulksten 16, bet stundu vēlāk plānots seno spēkratu Elegances konkurss.

A. Šmits skaidro, ka, piesakoties pasākumam, ekipāžām esot iespēja atsevišķi reģistrēties arī minētajam konkursam. Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) izveidota komisija vērtē dzelzs rumakus pēc dažādiem kritērijiem. Tiek lūkots, vai ekipāžas apģērbs ir atbilstīgs tiem laikiem, kurus pārstāv braucamrīks, tiek vērtēti arī dažādi tehniskie parametri, restaurācijas kvalitāte vai arī, tieši pretēji, cik labi automobilis ir saglabāts. «Skatītājiem šis moments varētu būt pievilcīgs un arīdzan interesents. Auto uzbrauc uz podesta vai iezīmētā vietā, īpašnieks izklāsta visu informāciju par konkrēto modeli, attiecīgi beigās tiek nonākts arī pie balvu saņēmējiem,» stāsta A. Šmits. Viņš uzsvēra, ka pasākums Rundālē ir bezmaksas un brīvi pieejams ikvienam interesentam.

A. Šmita ieskatā, starp interesantākajiem dalībniekiem būs 1937. gadā ražotais motocikls «Harley-Davidson E61», kas ir viens no jaudīgākajiem ASV motorbūves koncerna produktiem. Motocikls Latvijā iegādāts policijas departamenta vajadzībām. Pēcāk tas atrasts Tukumā sliktā stāvoklī. Motociklu restaurējis Latvijas AAK vecbiedrs Juris Ramba.

Tāpat uzmanības vērts esot 1924. gadā nelielā sērijā izlaistais «premium» klases automobilis «Fiat-519», kas ir vecākais dalībnieks un pērn atceļojis no Austrālijas. Šis modelis ir viens no lielākajiem luksusa klases «Fiat» modeļiem ar dažiem savdabīgiem tehniskajiem risinājumiem. A. Šmits precizē, ka 519. modelis 1920. gados bijis redzams arī Latvijas valdības garāžās.

Padomju laika automobiļi ir viena no visplašāk pārstāvētajām spēkratu grupām, tostarp pasākumā būs aplūkojams AAK biedra restaurētais 1948. gada mazlitrāžas automobilis «Moskvič-400/420» un padomju nomenklatūras darbinieku «dienesta limuzīns» – 1955. gada izlaiduma ZiM (GAZ-12).

«Youngtimer» klasi pārstāv spēkrati, kas ražoti no 1950. gadiem līdz 1980. gadu nogalei. Šajā grupā, piemēram, būs pasažieru autobusi «Ikarus-55 Lux» (1966. gada no Rīgas un 1972. gada no Igaunijas), kā arī 1973. gada izlaiduma franču automobilis «Citroen DS23 IE Pallas», kas aprīkots ar visām modelim paredzētajām ekstrām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas