Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pils restauratori piedalās triennālē

Baltijas valstu restauratoru triennāle «Līdzsvaru meklējot: saglabāšana, izmantošana, restaurācija» no 27. līdz 29. maijam notiek Rīgā. To organizē Latvijas Restauratoru biedrība (LRB). Triennālē piedalās arī restauratori, kuri strādāja Rundāles pils atjaunošanā, portālu informē baušķeniece, monumentālas glezniecības restauratore Olita Dzelzkalēja.

Konferencē vairāki Rundāles pils restauratori – arī O. Dzelzkalēja - uzstāsies tā dēvētajā stenda referātu sesijā. Viņi pārstāv restaurācijas dažādas jomas: monumentālo glezniecību, tēlniecību, tekstiliju atjaunošanu. Speciālisti dalīsies pieredzē par Rundāles pils ansambļa atjaunošanas dažādiem aspektiem.

Triennāle ir nozīmīgs kultūras notikums – 27 gadus ilga tradīcija, kas ik pēc trim gadiem vienā no  Baltijas valstu galvaspilsētām pulcē restaurācijas profesionāļus, zinātniekus, pētniekus. Šogad LRB ir gods ievērot jau stabilas tradīcijas un organizēt Baltijas valstu restauratoru tikšanos Rīgā. 

«Šī konference ir lielākais starptautiskais notikums mantojuma nozarē, kas risinās Latvijā reizi deviņos gados. Tā ir reta un īpaša restaurācijas profesionāļu, kultūras mantojuma objektu izmantotāju un īpašnieku satikšanās iespēja. Konferences referātu krājumi ir gandrīz vienīgā literatūra restaurācijas jomā, kas tiek izdota latviešu valodā,» triennāles nozīmīgumu akcentē Dace Čoldere, LRB priekšsēdētāja.

Referātu sesijā pieredzes ziņojumus prezentēs arī vēsturnieki, mākslas zinātnieki, fiziķi, ķīmiķi no Baltijas valstīm, Serbijas, Krievijas, Ukrainas, Vācijas un Grieķijas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas