Rundāles pils rīko vakara ekskursijas «Galantā laikmeta modes nianses» 2

Turpinot vakara ekskursiju ciklu arī 2020. gadā, Rundāles pils muzejs aicina apmeklētājus ielūkoties «Galantā laikmeta modes niansēs», informē Ilze Kusiņa, Rundāles pils muzeja komunikācijas speciāliste.

Kādas formas «skaistuma mušiņu» jūs izvēlētos, dodoties uz balli? No kā tika gatavoti sieviešu korsešu kauliņi? Vai 18. gadsimtā kungi valkāja zeķubikses? Šīs un vēl citas modes nianses būs iespējams izzināt teatralizēto ekskursiju laikā.

15. februārī un 7. martā pulksten 16 latviešu valodā, 16. februārī un 8. martā pulksten 16 krievu valodā Rundāles pils muzejs aicina dāmas un kungus, mammas, meitas un draudzeņu kompānijas uz teatralizētu ekskursiju, lai iepazītu 18. gadsimta jeb galantā laikmeta vīriešu un sieviešu modes nianses.

Autentiskā gaisotnē un romantiskā puskrēslā, kas valda pēc saulrieta, Rundāles pils viesiem būs ļauts ielūkoties izsmalcinātas modes pasaulē un iejusties elegantu kungu un graciozu dāmu garderobes gaisotnē. Vērojot ģērbšanās procesu, būs iespējams apskatīt tērpu detaļas, lai vēlreiz pārliecinātos par šī laikmeta apģērbu nepraktiskumu un pārspīlētajām formām. Rokoko stila rotaļīgi bezrūpīgā gaisotne uz brīdi liks aizmirst mūsdienu dzīves steigu.

Ekskursijas laikā 18. gadsimta modes nianses atklās vēsturisko rekonstrukciju studijas «Rokoko» vadītāja Elīna Kuzņecova. Šīs biedrības dalībnieki jau daudzus gadus pēta vēsturi, padziļināti pievēršoties vēsturiskajiem tērpiem un aksesuāriem, un piedalās dažādos izglītojošos un izklaides pasākumos galvenokārt Rundāles pilī un Zemgales muižās, orientējoties uz Kurzemes hercogistes pastāvēšanas laiku.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas