Rundāles pils rotā pastmarku

Latvijā izdoto pastmarku krājumu papildinās krāšņs izdevums sērijā «Latvijas arhitektūra». Valsts akciju sabiedrība «Latvijas Pasts» (LP) 24. jūlijā apgrozībā laiž pastmarku «Rundāles pils».

LP ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gita Valtenberga informē, ka piektdien, 24. jūlijā, Rīgas 50. pasta nodaļā tirdzniecības centrā «Origo» notiks pastmarkas pirmās dienas zīmogošana. Vienpadsmitos dienā notiks pastmarkas oficiālā prezentācija un simboliska tās zīmogošana. Šajā svinīgajā brīdī piedalīsies LP valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs, uzrunu klātesošajiem teiks Rundāles pils direktors Imants Lancmanis.

«Zīmogs, kas tiks likts uz Rundāles pilij veltītās pastmarkas, būs vienlaicīgi kā virtuāls un simbolisks zīmogs uz pils restaurācijas pabeigšanas dokumenta. Tas būs skaists apliecinājums tam, ka Latvija tagad var laist pasaules apritē vienu no savām lielākajām kultūras vērtībām, kas piedzīvojusi spožu atdzimšanu. Pastmarka ir vērienīgākais veids, kā visu planētu informēt par to, kas katrai valstij dārgs un svarīgs,» tādu viedokli pauž I. Lancmanis.

Pastmarkas un tai pieskaņotās aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Pastmarkas drukātas Latvijas tipogrāfijā «Baltic banknote». Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,57 eiro, tā nodrukāta 200 000 eksemplāru lielā tirāžā. Līdz ar pastmarku izdotas 1500 speciālās aploksnes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas