Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles un Ropšinas pašvaldības atrod vienojošo 7

Rundāles novada domes viesis 7. un 8. aprīlī bija Ļeņingradas apgabala Lomonosova rajona Ropšinas pašvaldības vadītāja pienākumu izpildītājs Fjodors Jegorovs no Krievijas.

Pašvaldības sadarbosies uzņēmējdarbības un tūrisma attīstībā, kā arī izglītības, kultūras, sociālās palīdzības jomā, informē Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Krievijā ir divu līmeņu – rajona un vietējās – pašvaldības, un F. Jegorovs uzsvēra, ka viņš pārstāv izpildvaru. Ropšina atrodas Sanktpēterburgas tuvumā. «Pierakstīti ir 3200 cilvēku, bet iedzīvotāju reālais skaits svārstās no septiņiem līdz pat desmit tūkstošiem. Lielākā daļa ļaužu strādā Sanktpēterburgā, jo uz vietas ir maz darba iespēju, privātais bizness nav attīstīts,» raksturo viesis. Ropšinā atrodas valstij piederošs zivsaimniecības uzņēmums, kā arī šķirnes zirgu saimniecība. Sabrukusi Ropšinas pils, kuras ziedu laiki bijuši pirms 1917. gada, atzīst F. Jegorovs.

Prezentāciju par Rundāles novadu viesim bija sagatavojuši pašvaldības speciālisti. Ciemiņam bija jautājumi par pašvaldības finansējuma avotiem, daudzdzīvokļu namu un atkritumu apsaimniekošanu, ceļu uzturēšanu, uzņēmējdarbības veicināšanu, līdzekļu piesaisti vēstures un kultūras pieminekļu atjaunošanai. Diskusijā netika skarti politiski jautājumi un situācija Krimā. Viesis pauda apbrīnu, ka pašvaldības darbinieki brīvi runā krieviski.

Pēc tikšanās ar viesi Pilsrundāles vidusskolā direktore Anda Liškauska sacīja, ka izglītības iestāde varētu piedalīties pašvaldību sadarbībā. Ropšinas pārstāvis apmeklēja arī bērnudārzu «Mārpuķīte», abpusēji ieinteresēta saruna bijusi Saulaines profesionālajā vidusskolā ar direktoru Jāni Beķeri. Apskatīts arī Saulaines sociālais centrs un katlumāja, ciemiņu uzņēma zemnieku saimniecībā «Līdakas».

Viesim bija ekskursijā Rundāles pils muzejā, apskatīja rundālieša Edgara Gasūna retroauto kolekciju, informē Rundāles pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste K. Kociņa.

«Saņemts ielūgums Rundāles novada pārstāvju pretvizītei Ropšinā. Iepazīstot citam citu, spēsim labāk novērtēt situāciju Latvijā un Krievijā,» spriež Aivars Okmanis. Viņš atgādina, ka nodomu protokolus par sadarbību ar Ļeņingradas apgabala pašvaldībām 2013. gada decembra sākumā parakstīja Rundāles, Balvu, Skrundas, Apes, Daugavpils, Madonas, Amatas un Pārgaujas novads. Rundāles novadam jau ir pārrobežu sadarbība ar Pakrojas pašvaldību Lietuvā un Svisločas rajonu Baltkrievijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Nesaprotu...

Ar Krieviju? Tagad? Galīgi nevietā!!!

pirms 6 gadiem, 2014.04.09 09:45

annele

Tas jau nav putins,bet cits normāls cilvēks,un laba draudzība nekad nenāk par ļaunu

pirms 6 gadiem, 2014.04.09 11:36

Nesaprotu...

Kā tad, draudzība!? Tikko jau Krievija sadraudzējās ar Krimu! Tā pa nopietnam. Tā jau nav draudzība starp A. un F. Tā ir starpvalstu sadarbība.

pirms 6 gadiem, 2014.04.09 11:45

bajārs

Pasaki kas ir tavs draugs un es pateikšu kas esi tu pats, padomju produkt.
Kauns būtu uz to pusi skatīties, atraduši radniecīgas dvēseles.

pirms 6 gadiem, 2014.04.09 14:07

patriote

Dīvaini gan, valsts mērogā prezidents atsaka arī iepriekš saskaņotu vizīti pirms Krimas drausmīgajiem, notikumiem Krievijas augstākajam garīdzniekam,bet Rundālei izrādās cita - republika!?

pirms 6 gadiem, 2014.04.09 16:55

Nu ja

Vienojošais ir! Tur sabrukusi pils, te Kaucminde un Bornsminde. Paši meklē glābiņu Rundāles pilī!

pirms 6 gadiem, 2014.04.09 17:48

Kas

kas tā par smuko meiteni sarkanajā mētelītī?

pirms 6 gadiem, 2014.04.09 23:09

Vietējās ziņas