Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāli iepazīst ar velosipēdu 2

 Par spīti dalībnieku kūtrumam un sliktajiem laikapstākļiem 10. augustā notika jauniešu biedrības «Mums pieder pasaule» (MPP) organizētais «Velo trips» no Saulaines līdz Mežotnes pilskalnam, «Bauskas Dzīvi» informē biedrības pārstāve Vita Reinfelde.

Komandas divu līdz četru cilvēku sastāvā tika gaidītas pie Rundāles novada Saulaines ciemata pirmsskolas izglītības iestādes «Mārpuķīte». Uz izklaidējošo velobraucienu ieradās vienība «Māsas» no Ziedoņiem, līdzi ņemot mērlenti, rakstāmo un fotoierīci.

Brauciens ilga četras stundas. Pirmajā kontrolpunktā Ziedoņos dalībnieki pārbaudīja manevrēšanas prasmi, ar riteni virzoties pa konusiem iezīmētu trasi. Vēlāk vajadzēja atrast starp Rundāles pils dārzu un mežu esošo Spoguļdīķi un izmērīt tā diametru. Pēc tam dalībnieki fotogrāfijās centās atpazīt, kurai ēkai pieder konkrētais logs, un pie Mežotnes pils ar gaisa bisi mēģināja sašaut balonus. Taču Mežotnes pilskalnā, velobrauciena noslēguma vietā, no akmeņiem nācās veidot teikumus.

«Tuvojoties finišam, lietus lija aumaļām, taču tas netraucēja dalībniecēm baudīt pasākumu un priecāties par balvām,» spriež V. Reinfelde. Velobraucējām tika dāvāts kliņģeris, minerālūdens, kā arī nozīmītes un soma ar MPP logo.

Brauciena laikā varēja vērot Lielupes skatus un pārbaudīt erudīciju, veicot dažādus uzdevumus. Kāds bija jāmeklē pat zem tilta, cits – zem akmens. «Dienu pavadījām interesanti un izklaidējoši,» atzīst organizatore.

Šāds velobrauciens Rundāles novadā tiek rīkots jau trešo reizi. Iepriekšējos gados maršruts bijis līdzīgs, tajā ietvertas novada skaistākās vietas. Šāda ideja radās pēc tam, kad jauniešu biedrība guva apstiprinājumu Nīderlandes projektā, toreiz velobraucieni organizēti katrā Rundāles pagastā – Rundālē, Svitenē un Viesturos.

V. Reinfelde apstiprina, ka līdzīgas aktivitātes plānotas arī nākamgad. «Vienīgi jāpiestrādā pie mārketinga, lai būtu lielāka ieinteresētība,» piebilst organizatore.

Pasākumu atbalstīja Rundāles novada dome, Borisa un Ināras Teterevu fonds, kā arī Lauku atbalsta dienests.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

moņa

čoto pašķidri ! pieci riteņi septiņās rindās

pirms 7 gadiem, 2013.08.13 14:32

Vietējās ziņas