Rundālieši NĪN parādos neieslīgst

Rundāles novada pašvaldība saskaņā ar likumu «Par nekustamā īpašuma nodokli» līdz 15. februārim nodokļa maksātājiem ir izsūtījusi nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumus 2021. gadam.

Pagājušajā gadā Rundāles novada pašvaldībā samaksāts 665 040 eiro nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), kas ir 95% no plānotā, informēja Rundāles novada nekustamo īpašumu speciāliste Dace Spura. Šogad plānots iekasēt 698 399 eiro.
Pašvaldība jau pirms diviem gadiem noteikusi nozīmīgas NĪN atlaides – 90% mājoklim un 50% zemei līdz 5 ha – Rundāles novadā deklarētajiem iedzīvotājiem, kuriem uz 1. janvāri nav NĪN parādu. Iedzīvotāji to ir novērtējuši un cenšas maksāt laikus, parādos neieslīgstot. Pie mazākām aprēķināto nodokļu summām pārsvarā rundālieši izvēlas NĪN nomaksāt vienā maksājumā. Pie lielākām summām iedzīvotāji izmanto iespēju sadalīt maksājumu.

D. Spura atzina, ka lielu un atzīmējamu NĪN parādnieku novadā neesot. Tas esot saistīts gan ar jau minētajām nozīmīgajām nodokļu atlaidēm, gan ar sistemātisko parādu piedziņas procesu – parādniekam sūta paziņojumu par parāda esamību, ja netiek reaģēts, dome pieņem lēmumu par parāda piedziņu un iesniedz to tiesu izpildītājam.

Vaicājot, vai saistībā ar izsludināto ārkārtas situāciju valstī jaunā koronavīrusa izplatības dēļ nav iecerēts pagarināt NĪN maksāšanas termiņu, Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis atteica, ka pagaidām neesot nekādu indikāciju, ka nodokļu maksātāji vēlētos citus nomaksas termiņus, bet, tiklīdz tādas radīsies, – termiņi operatīvi tikšot pārcelti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas