Rundālieši paši rada svētku noskaņu 6

Rundāles novada multifunkcionālajā centrā vietējie iedzīvotāji izstādījuši savus darbus Ziemassvētku noskaņās pašu priekam.

Pirmo reizi papīra mākslas darbus demonstrē rundāliete Sigita Brezina. Apsveikuma kartīšu un  iesaiņojuma kārbiņu gatavošana ir jaunās sievietes vaļasprieks.

Sigitas profesija nav saistīta ar mākslu. Viņa ir tūrisma un viesnīcu vadības speciāliste. Pēc desmit gadu darba Rīgas viesnīcā „Radisson Daugava” Sigita atgriezās dzimtajā  vietā,  jo apprecējās ar rundālieti – bijušo skolas biedru.

Sigita stāsta: „Idejas meklēju internetā. Pati nezīmēju un pat baidos sākt. Man nav tādu prasmju, taču ļoti patīk un padodas precīzi darbi ar daudzām sīkām detaļām, papīra locīšana, līmēšana. Esmu pacietīga un akurāta. Apsveikuma kartīšu un iesaiņojuma kārbiņu dekoratīvajai apdarei izmantoju jau gatavus šablonus – galvenokārt tie ir augu, ziedu, dažādu ornamentu motīvi. Uz papīra virsmas detaļas kārtoju intuitīvi.”

Sigitas ģimene Rundāles multifunkcionālajā centrā apmeklē izstādes, tematiskus pasākumus, tikšanos ar interesantām personībām. Tiesa, ārkārtas situācijā sarīkojumi un pulcēšanās nenotiek, taču individuāli aplūkot Ziemassvētku ekspozīcijas iespējams.

Rundāles novada „Baltās mājas” gleznošanas studijas dalībnieki mazajā zālē ir izlikuši savus svētku tematikai veltītus darbus, bet lielajā zālē joprojām ir redzama  Latgales mākslinieču apvienības „VIVA” ainavu un ziedu gleznu kolekcija, kā arī podnieka Aivara Ušpeļa svēpētās keramikas trauki.

Jau 12. decembrī Rundāles multifunkcionālā centra brīvdabas amfiteātrī uz lielā ekrāna varēs vērot vietējo amatierkopu dalībnieku un novada kultūras speciālistu sagatavotos videosveicienus.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

VIVa

Tak jau nepaši iet un izliek.Visu Lilita organizē un aicina.Kas tā par dīvainu rakstīšanu!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.13 20:29

Rada, rada

https://www.varam.gov.lv/lv/jaunums/varam-rundales-domes-priekssedetajam-ludz-izvertet-tiesiskas-sekas-saistiba-ar-projekta-pasvaldibas-cela-pilsrundale-svitene-parbuve-raditiem-zaudejumiem

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.14 14:39

Skolnieciņš no svētakmeņa

Ir palikusi tikai viena nedēļa līdz Ziemassvētkiem. Būsim apzinīgi un lieki nepulcēsimies. Neļausim Ziemassvētkiem pārtapt par kovid-19 (covid-19) svētkiem. Neizaicināsim lieki likteni! Koronavīruss (kroņvīruss) apdraud katru no mums. Sargāsim savu un savu tuvāko drošību. Rūpīgi ievērosim valdības ierobežojumus un mediķu rekomendācijas. Būsim saprotoši gan pret valdību, gan pret līdzcilvēkiem. Svinēsim Ziemassvētkus atbildīgi gluži kā mūsu sentēvi. Ziemassvētki ir svētki par godu ziemai – gada saltākajam gadalaikam. Ziemassvētkos ir jāgodina sentēvi un Latvju Dievi. Tieši ticība Latvju Dieviem ir palīdzējusi mūsu tautai pārvarēt un izdzīvot pat vissmagākajās krīzēs. Pieņemsim savu sentēvu pagānisko mantojumu. Savas savrupmājas pagalmā iekursim ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Ziedosim ugunskurā sauju graudu, sauju monētu un paciņu sviesta. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes. Lūgsim pie ugunskura, lai Latvju Dievi svētī mūsu dzimtu, mūsu īpašumu un mūsu nākotni! Lūgsim pie ugunskura Pērkonu, Dabas Māti, Veļu Māti un Laimu. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem! Lai Augstākie spēki (Latvju Dievi) svētī mūs šajos Ziemassvētkos! Lai Latvju Dievi ir ar mums! Visa slava Latvju Dieviem!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētakmeņa [Latvju Dievu dēls]
Darbs. Mājas. Svaigs gaiss.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Latvija #latvietība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #sentēvi #pagāni #svētakmens #Skolnieciņš #Ziemassvētki

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.20 16:21

Skolnieciņš no svētbirzs

2020. gads iet jau uz beigām. Pavisam drīz mēs svinēsim Ziemassvētkus. Ziemassvētki ir svētki par godu ziemai – gada saltākajam gadalaikam. Ziemassvētkos ir jāgodina sentēvi un Latvju Dievi. Savā privātajā mežiņā noliksim cienastu par godu Latvju Dieviem. Uz svētakmeņa ziedosim baltmaizes klaipu, trīs jēlas olas, septiņas saujas graudu un sauju riekstu par godu Latvju Dieviem. Pieliekot plaukstu pie koka lūgsim Latvju Dievu labvēlību. Mēs esam Dievu bērni, Latvju Dievi vienmēr uzklausīs mūsu lūgšanas. Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums, tāpēc pirmssvētku laikā piedosim mūsu valdībai tās kļūdas un noziegumus pret savu tautu. Pavadīsim šos svētkus sirsnīgi. Svinēsim savās mājās ģimenes lokā. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi mūs sargā! Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgus Ziemassvētkus vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
Darbs. Mājas. Svaigs gaiss.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Latvija #latvietība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #sentēvi #pagāni #svētbirzs #Skolnieciņš #Ziemassvētki

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.20 16:21

Skolnieciņš no svētmeža

Ir pienākuši ilgi gaidītie Ziemas saulgrieži. Senču spēks ir sasniedzis savu pilnību. Šajā laikā, kad ir gada garākā nakts un īsākā diena, notiek brīnumi. Tieši Ziemas saulgrieži ir īstais laiks, lai lūgtu Dabas Mātes svētību visam nākamajam gadam. Saulgriežu dienā Dabas Māte ir īpaši labvēlīga visiem, kas viņai tic. Dabas Māte ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un piepildīs mūsu velmes. Tāpēc lūgsim visvareno Dabas Māti – mūsu Radītāju. Iedegsim zaļu svecīti skaistā māla svečturī uz galda un lūgsim Dabas Māti. Lūgšana Dabas Mātei: « Visvarenā Dabas Māte, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Visvarenā Dabas Māte, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Visvarenā Dabas Māte, mēs Tevi pielūdzam un slavējam! Dabas Māte, uzklausi manu lūgšanu. Mana Radītāja, uzklausi manu lūgšanu. Tu esi godāta gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tu esi mīlēta gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tu esi cienīta gan starp Dieviem, gan starp cilvēkiem. Tava griba ir tīra un svēta. Tavs spēks plūst manās dzīslās. Palīdzi man, Dabas Māte, sasniegt dzīvē savus mērķus. Dāvā manam ķermenim labu veselību. Dziedini mani. Piepildi manu garu ar savu dievišķo spēku. Virzi mani šajā dzīvē un nākamajās. Atvairi no manis ievainojumus un slimības. Sargā manu dzimtu tāpat kā es godāju Tevi. Visvarenā Dabas Māte – mana Radītāja – es pieņemu Tevi savā sirdī. Es pieņemu savu senču spēku. Kļūsti par manu aizstāvi, visvarenā Dabas Māte! Dari mani spēcīgu un neuzvaramu. Lai godāta tiek Dabas Māte kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir.». Novēlu mums visiem sasniegt iecerēto un turpināt iesākto! Lai Dabas Māte ir ar mums! Visa slava Dabas Mātei!!!
Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Lūgšanu vēlams atkārtot divpadsmit reizes. Pēc lūgšanas ir jāpateicas Dabas Mātei. Piemēram, ziedojot sauju monētu un paciņu sviesta ugunskurā vai arī atstājot cienastu uz jebkura akmeņa (svētakmeņa).
#ZiemasSaulgrieži #rituāli #tradīcijas #pagāni #LatvjuDievi #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #latviskums #latvietība #sentēvi

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.21 20:52

Vietējās ziņas