Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālieši pieredzi smeļas Lietuvā 1

Uzņēmējdarbības nedēļas aktivitātes Rundāles novadā sākās 10. decembrī, kad novada uzņēmēji un zemnieki devās labas pieredzes braucienā uz Pakroju Lietuvā.

Ceļā uz kaimiņu valsti Rundāles novada iedzīvotāji devās otrdienas rītā. Braucējiem bija iespēja izkļūt no ierastās darba vides, izzinot lietuviešu uzņēmumu darba specifiku.

«Par piedzīvoto ir tikai pozitīvas emocijas,» nosaka Valdis Ārents no zemnieku saimniecības «Lauras» un uzteic novada domi, ka tā vietējiem rīko šādas aktivitātes.

Grupa no Rundāles novada viesojās divos uzņēmumos, kas nodarbojas ar salmu granulu un brikešu ražošanu. «Kopumā Pakrojā granulas ražo seši uzņēmēji, pārstrādājot vietējo zemnieku salmus,» stāsta brauciena organizētāja Zinaida Sparāne.

Zemnieks V. Ārents atklāj, ka viņu visvairāk interesēja šis galamērķis, jo tiek prātots, kā realizēt paša saimniecībā izaudzētos salmus. Viņš nonāca pie secinājuma, ka veidot savu pārstrādes uzņēmumu nebūtu izdevīgi, bet nopietni jāapsver ideja par kooperatīva veidošanu Rundāles novadā. «Lopus mēs neturam, salmi nepazūd. Būtu perspektīvi tos pārstrādāt,» nosaka zemnieks.

Brauciena laikā tika apskatīts arī neliels gaļas pārstrādes uzņēmums. «Lai izdzīvotu konkurences apstākļos, tajā piedāvā kūpinātu un vītinātu gaļu, kas gatavota pēc sentēvu receptēm,» uzsver projekta vadītāja, piebilzdama, ka lielie gaļas pārstrādes uzņēmumi tādus produktus nepiedāvā.

Pakrojas muižā izzināja daudzveidīgo piedāvājumu tūrisma jomā. V. Ārentu pozitīvi aizkustināja fakts, ka kaimiņvalstī domā un cenšas uzturēt vēsturiskas muižas. «Mūsu Kaucmindes pils un Borsmindes muiža Rundāles novadā pamazām iet bojā,» ar skumjām atzīst zemnieks.

Pakrojas biznesa un uzņēmējdarbības atbalsta centrā notika tikšanās ar Pakrojas pašvaldības vadību un centra speciālistiem. Rundālieši apskatīja arī kvasa un dzīvā alus darītavu, kas izveidota līdzīgi kā neliels uzņēmums privātmājā. Ražošanas iekārtas izgatavotas turpat Lietuvā.

Kā iepriekš ziņots, šonedēļ līdz 13. decembrim novada uzņēmējiem un citiem interesentiem Rundāles novadā tiek piedāvātas dažādas aktivitātes – apmācības, konferences, atvērto durvju dienas novada bibliotēkās.

Šis pasākums ir projekta «Uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku pārrobežu sadarbības tīkla izveidošana» daļa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

pārrobežu dropē

esot kārtīgi uzņēmuši uz krūts, piesmēlušies.

pirms 6 gadiem, 2013.12.14 17:11

Vietējās ziņas