Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundālieši sazinās ar draugu pašvaldību Itālijā

Rundāles novadam ir sadraudzības pašvaldība Itālijas ziemeļdaļā – Udžiāte-Trevano. Kā «Bauskas Dzīvi» informē Laura Ārente, Rundāles pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja, ar draugiem regulāri sazinoties tiešsaistē. «Sākumā jokojāmies par situāciju, bet nu jau vairākas nedēļas joku vairs nav. Abpusēji saprotam, ka situācija ir ļoti nopietna ne tikai lokāli, bet arī globāli. Itālieši aicina mūs strikti ievērot izsludinātos ierobežojumus, jo tagad paši saskaras ar smagām sekām tieši tādēļ, ka iedzīvotāji iepriekš vieglprātīgi uztvēra situāciju. Cenšamies uzturēt pozitīvismu un ceram uz situācijas normalizēšanos agrāk vai vēlāk,» komentē L. Ārente.

Kādā no pēdējām vēstulēm rundāliešiem sadarbības partnere no Itālijas Rosana Kasartelli, Udžiāte-Trevano sadraudzības asociācijas prezidente, informē: «Paldies Dievam, situācija Udžiāte-Trevano tiek kontrolēta. Mūsu kopienā no pieciem tūkstošiem iedzīvotāju ir tikai trīs inficētie. Atšķirīga situācija ir pārējā Komo provinces teritorijā, kur inficējušās 1200 personas, un situācija ir traģiska pārējā Lombardijas teritorijā, kur tā ir vissliktākā visā Itālijā.

Mums jāievēro ļoti stingri ierobežojumi, lai izvairītos no inficēšanās. Tas ir svarīgi, jo slimnīcas ir pārpildītas. Diemžēl daudzi ārsti un medmāsas ir miruši, un tā ir dubulta traģēdija.

Mūsu vietējā policija Udžiāte-Trevano vienmēr atrodas priekšējos posteņos, lai būtu droši, ka ierobežojumi tiek ievēroti. Un atkal jau mūsu Sarkanā Krusta komiteja, pateicoties brīvprātīgajiem, palīdz vietējai kopienai. Viņi piegādā pārtiku un medikamentus veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar nopietnām saslimšanām, kuriem jāpaliek mājās.»

Rosana Kasartelli raksta, ka grūti dabūt sejas maskas, tāpēc kāda ļoti laipna kundze gatavojot tās pati un atstājot ārpus sava slēgtā veikaliņa, lai ikviens, kam nepieciešams, tās var paņemt. Publiskās aktivitātes nenotiek, bāri un veikali ir slēgti. Udžiāte-Trevano, tāpat kā citur, valdot sirreāla gaisotne. Neviens nezina, kad šis ārkārtas stāvoklis beigsies un cik smags tas būs. Tomēr valda pārliecība, ka soli pa solim visi atgriezīsies normālā dzīvē.

«Mēs ļoti priecājamies saņemt sirsnīgas vēstis no mūsu sadraudzības pilsētām. Pateicamies jums visiem un gaidām, kad atkal varēsim tikties. Cerams, ka tas būs drīz. Saudzējiet sevi! Palieciet mājās!» novēl R. Kasartelli no Udžiāte-Trevano Itālijā.  


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas