Rūpnīcai «Biolars» uzdod sagatavot Zemgalē piesārņoto ceļmalu sanācijas plānu un izpļaut teritorijas 2

Valsts vides dienests (VVD) ir izdevis lēmumu, ar kuru AS "Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars"" uzdots sagatavot ar ķīmiskām vielām Zemgalē piesārņoto vietu sanācijas plānu, portālu informēja VVD.

Tāpat uzņēmumam jāorganizē buferjoslas izpļaušana desmit metru platībā ap piesārņotajām teritorijām, kur ir cietusi veģetācija. Šis uzdevums jāveic pirms ražas novākšanas, vienojoties ar zemju īpašniekiem.

VVD uzsver, ka tieši "Biolars" atzīts par operatoru, kas atbildīgs par radušos situāciju, kad maijā 25 vietās Zemgalē ceļmalās no automašīnas tika izlaistīta ķīmiska viela.

LETA jau ziņoja, ka maija beigās VVD inspektori un policijas darbinieki aizturēja vides piesārņotāju, kurš Zemgalē ceļmalas nolējis ar indīgu šķidrumu.

Pēc VVD speciālistu sākotnējā vērtējuma, izlietais šķidrums satur cianīdjonus un tā izcelsme ir Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars". Reaģējot uz notikušo, VVD ir izdevis lēmumu - brīdinājumu par "Biolars" darbības iespējamo daļēju apturēšanu - porofora ražošanas pārtraukšanu.

Par konstatēto pārkāpumu arī sākts kriminālprocess. Arī Valsts policija (VP) guvusi apliecinājumu, ka automašīna, kas 24.maijā pieķerta, izlejam ķīmisko vielu Bauskas novadā gar kādu ceļu, izbraukusi no "Biolars" rūpnīcas. Arī uzņēmuma advokāte Viktorija Jarkina to apstiprināja, taču tā neesot bijusi rūpnīcas cisterna, un arī saistību ar pārējām piesārņošanas epizodēm, kopumā 20, uzņēmums noliedz.

VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga atklāja, ka atbilstoši likumdošanai piesārņoto vietu sanācija būtu jāveic atkritumu operatoram - šajā gadījumā rūpnīcai. VVD un SIA "VentEko" aplēses liecina, ka sanācijas darbi varētu izmaksāt līdz 400 000 eiro.

Lai arī savu vainu neatzīst, "Biolars" gatavs daļēji veikt piesārņoto vietu attīrīšanu, skaidroja uzņēmuma pārstāve.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

...

Ir pagājis vairāk, kā mēnesis, bez indētāja personību nepublisko, tak pieķēra pie rokas?..

pirms gada, 2019.07.06 23:17

!!!???

Varēja gan nopublicēt vismaz dzimšanas gadu. Tā to parasti dara. Jocīgi sanāk, ja dzimšanas gads ir zināms, bet vārds un uzvārds korespondentam nav zināms.

pirms gada, 2019.07.07 10:49

Vietējās ziņas