Ruslans Smolonskis uzvar Spānijas čempionāta 50 kilometru sacensībās soļošanā

Bijušais Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis Ruslans Smolonskis guvis uzvaru Spānijas čempionātā 50 kilometru soļojumā ar rezultātu trīs stundas, 56 minūtes un divas sekundes – šis rezultāts ir viņa personīgais rekords.

Tiesa, medaļas sportistam nav – Spānijas čempionāts bija slēgtais, un pārējo valstu pārstāvji vienkārši varēja piedalīties kopā ar spāņu soļotājiem. Neskatoties uz to, R. Smolonskis ir ļoti apmierināts, jo šāds rezultāts ļauj cerēt uz dalību Tokijas Olimpiskajās spēlēs.

Ja kādam liekas, ka tas bija vienkārši, tad jāuzsver, ka no 37 dalībniekiem finišēja tikai 12 sportisti. R. Smolonskis bija vairāk nekā minūti ātrāks par tuvāko konkurentu. Tiesa, līdz rezultātam, kas automātiski garantē tiesības startēt Olimpiskajās spēlēs, viņam pietrūka – lai kvalificētos, ir jāsoļo ātrāk par trim stundām un 50 minūtēm. Tomēr sasniegtais rezultāts šajā distancē pašlaik ir ātrākais pasaulē. Tas ir ātrāks arī par pēdējos divos gados latviešu sportistu sasniegto – Arņa Rumbenieka rezultāts bija trīs stundas, 57 minūtes un deviņas sekundes. Tā liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības informācija.

Sportistu pašlaik trenē pazīstamais soļotājs Modris Liepiņš, un viņš ikdienā darbojas Ventspilī. R. Smolonskim un vēl vienam baušķeniekam Raivo Saulgriezim, kurš gan sacensībās pārstāv Jēkabpils novadu, pašlaik ir arī ātrākie rezultāti 20 kilometru soļošanas distancē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas